• کد خبر: 25646
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 5 آبان 1392 - 17:13
  اورژانس جاده ای امام رضا (ع) شمسی به همت خیر عزآبادی، همزمان با عید سعید غدیر خم به منظور امداد رسانی به مصدومین جاده ای با دو دستگاه آمبولانس افتتاح شد.

  به گزارش اشکذر نیوز، اورژانس جاده ای امام رضا (ع)  شمسی به همت خیر عزآبادی همزمان با عید سعید غدیر خم به منظور امداد رسانی به مصدومین جاده ای با دو دستگاه آمبولانس افتتاح شد.

  اورژانس افتتاح شمسی
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد در مراسم افتتاح این اورژانس با بیان اینکه این پروژه با هدف خدمت‌رسانی به مردم افتتاح شده است تصریح کرد: اگر همت خیرین محترم در امر احداث چنین مکان هایی نبود مسلما ما هنوز شاهد افتتاح این اورژانس نبودیم.

  محمد حسن نجفی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد  در حاشیه افتتاح این اورژانس، تعداد پرسنل اورژانس ۱۱۵ را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: هم اکنون ۴۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در سطح استان در حال خدمت رسانی به مصدومان هستند.

  وی افزود: از این تعداد ۱۵ پایگاه شهری و مابقی پایگاه ها جاده ای هستند.

  وی زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین مصدومین در محل وقوع حادثه را در شهر را هشت دقیقه و در جاده ها ۱۵ دقیقه عنوان کرد.

  نجفی  با بیان اینکه روزانه دو هزار و ۵۰۰ نفر با مرکز ۱۱۵ یزد تماس حاصل می شود افزود: از این رقم ۱۳۰ مورد آن منجر به ماموریت می شود و مابقی به آنها مشاوره داشته می‌شود.

  دکتر نجفی با اشاره به فعالیت ۴۲ پایگاه در استان یزد افزود: در حال حاضر ۶۵ دستگاه آمبولانس با تمام تجهیزات در این پایگاه ها مستقر هستند.

  لازم به ذکر است که کلنگ احداث این اورژانس ابتدای آذر سال قبل به زمین خورد و در کمتر از یک سال به همت خیر عزآبادی حاج سید محمد باقر رکن الدینی شاهد افتتاح این اورژانس با دو دستگاه آمبولانس مجهز به دستگاه های پزشکی هستیم.

  *نسیم صادق*

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mHOGT

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *