• کد خبر: 87365
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: دوشنبه 2 دی 1398 - 19:39
  مدیرکل انتقال خون استان یزد گفت: در نه ماهه امسال ۳۱ هزار و ۳۶۲ یزدی موفق به اهدای خون خود شدند.

  به گزارش اشکذرخبر،نقی تقوایی مدیرکل انتقال خون استان یزد در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  گفت:در نه ماهه‌ی امسال، ۴۱ هزار و ۷۴۶ نفر به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۳۱ هزار و ۳۶۲ نفر موفق به اهدای خون شدند.

  او افزود: آمار مراجعه کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون استان یزد در این مدت، نسبت به مدت مشابه پارسال، با رشد ۴/۳ درصدی همراه بوده است.

  مدیرکل انتقال خون استان یزد با بیان اینکه تنها ۲/۶ درصد از بانوان برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند، افزود: آقایان با مشارکت ۹۷/۴ درصدی، بیشترین آمار اهدای خون استان را به خود اختصاص داده اند.

  تقوایی ادامه داد: در این مدت، از مجموع اهداکنندگان خون، ۶۹/۸ درصد اهدای خون مستمر داشته اند و ۲۵/۱ درصد  باسابقه و ۵/۱ درصد برای اولین بار خون خود را اهدا کردند.

  مدیرکل انتقال خون استان یزد اضافه کرد: در نه ماهه ی امسال ۵۰ هزار و ۱۵۶ واحد خون و فرآورده‌های خونی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اهدا شد.

  تقوایی بیان کرد: پایگاه مرکزی یزد در صفاییه، از ساعت ۷/۳۰ تا ۱۹ و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت ۷/۳۰ صبح تا ۱۳/۳۰ دایر است.

  مدیرکل انتقال خون استان یزد افزود: ساعت کار پایگاه انتقال خون شهرستان‌های اردکان و میبد را از ساعت ۷/۳۰ تا ۱۳/۳۰ و در شهرستان‌های اشکذر و میبد از ساعت هشت و نیم صبح تا دوازده و نیم، آماده خونگیری از شهروندان هستند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/juBxr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *