• کد خبر: 35762
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 17 اسفند 1393 - 18:07
  وقتی مدیری ببیند، تأثیر تصمیماتش نه تنها در بحث اداری بلکه در بحث اجتماعی به خانواده، گذشته و آینده‌اش برمی‌گردد با آینده نگری و ظرافت بیشتری تصمیم گیری می نماید/بعضا اگر اشخاصی جهت کسب تجربه در این شهرستان قرار است به پست مدیریتی برسند چه بهتر که افراد توانمند و با انگیزه بومی باشند.

  اشکذرنیوز: چندی است که شنیده‌ها حکایت از آن دارد که تغییراتی در سطوح مدیریت شهرستان صورت خواهد گرفت؛ در این یادداشت قصد داریم تا نکاتی در مورد انتخاب مدیران بومی و غیربومی متذکر شویم که پیش از آن جا دارد از مدیران غیربومی شایسته و دلسوز قدردانی نماییم.

  قطعا آن چه در انتخاب و گزینش مدیران ملاك اصلی است شایسته‌سالاری و داشتن شرایط احراز است و برای پست‌های مدیریت حرفه‌ای، افراد باید از مسیر ارتقای شغلی عبور كنند.

  طبیعی است كه انتخاب افراد بومی با توجه به احساس تعلق و شناخت بیشتر از حوزه ماموریت محاسن فراوانی دارد.

  از مزیت‌های نیروهای بومی این است که به محیط کارشان آشنایی کامل دارند، دلسوز مردم هستند و از توانایی‌هایشان، نفوذ کلام و نفوذ قدرتشان در جهت منافع عموم استفاده می‌کنند. همچنین احساس عرق منطقه‌ای نیز باعث می‌شود زمان بیشتری کار کنند و درنهایت کارایی و اثربخشی بالاتری داشته باشند.

  منفعت استفاده از نیروهای بومی بی‌شک بسیار بالاست وقتی مدیری ببیند، تأثیر تصمیماتش نه‌تنها در بحث اداری بلکه در بحث اجتماعی به خانواده، گذشته و آینده‌اش برمی‌گردد با آینده‌نگری و ظرافت بیشتری تصمیم‌گیری می‌نماید.

  بعضا اگر اشخاصی جهت کسب تجربه در این شهرستان قرار است به پست مدیریتی برسند چه‌بهتر که افراد توانمند و باانگیزه بومی باشند.

  اما تاکیدات همیشگی مردم و مسئولین شهرستان نیز گواه این ادعا است که نمونه‌ای از این مواضع را ذکر می‌نماییم:

  1- فرماندار اشکذر در مصاحبه با اشکذر نیوز، در مورد مدیران بومی گفت: این حق مردم شهرستان است که تمامی مدیرانشان بومی باشند ولی این نکته وجود دارد که آن نیروی کارآمد در شهرستان وجود دارد یا در این سمت به انجام کار مشغول می‌شود یا نه ولی باید بگویم که اولویت اول ما اگر در ادارات قرار بر جابجایی شد افراد بومی است. (15 مهر 93)

  2- احمد زارع پور نماینده شهرستان اشکذر در شورای اسلامی استان یزد اظهار داشت: نیروی متخصص بومی با توجه به اطلاعات و آگاهی از نیازهای بخش و منطقه خود، توجه بیشتری به حل مشکلات مردم دارد. (3 بهمن 92)

  3-«شایق» عضو شورای بخش مرکزی، بومی بودن مدیران شهرستان را باعث پیشرفت و آبادانی بیشتر شهرستان دانست و تاکید کرد: در هر منطقه‌ای که مدیر بومی حضور و فعالیت داشته باشد، آن منطقه از پیشرفت و آبادانی بیشتری برخوردار خواهد بود. (3 بهمن 92)

  4-«محمدحسین دهقان» عضو شورای بخش خضرآباد نیز بابیان برخی از مشکلات بخش خضرآباد، عدم توجه مسئولین به مشکلات مردم را از پیامدهای غیربومی بودن مدیران دانست. (3 بهمن 92)

  5- طومار اعتراض‌آمیز نسبت به انتصاب مدیریت غیربومی اداره … بعد از نماز جمعه به امضاء مردم اشکذر رسید. (24 مرداد 93)

  در این طومار مردم اشکذر ضمن گله‌مندی نسبت به اقدام عجولانه در انتصاب مدیر غیربومی اداره … بدون اطلاع امام‌جمعه و شورای شهر اشکذر و همچنین ضمن تاکیدات امام‌جمعه اشکذر مبنی بر انتصاب مدیران بومی در این شهرستان، خواستار انتخاب نیروهای بومی برای ادارات شهرستان به‌خصوص تعویض مدیر منصوب‌شده فعلی در اداره … شهرستان شدند.

  با توجه به موارد ذکرشده انتظار می‌رود مسئولان استان یزد به این خواسته‌ی مشروع در گزینش مدیران به نقطه نظرات امام‌جمعه اشکذر و مردم و نخبگان شهرستان عنایت داشته باشند.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/pHoCe

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *