• کد خبر: 61621
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 21 اسفند 1395 - 13:59
  +عکس
  جمعی از مردم شهرستان اشکذر شامل: شهر اشکذر، دهستان رستاق و بخش خضرآباد با امضا طورماری خواستار جلوگیری از احداث و توسعه واحدهای فولاد به‌ویژه طرح فولاد «یزد یک» شدند.

  به گزارش خبرنگار اشکذر خبر، جمعی از مردم  شهرستان اشکذر شامل: شهر اشکذر، دهستان رستاق و بخش خضرآباد با امضا طوماری خواستار جلوگیری از احداث و توسعه واحدهای فولاد به‌ویژه طرح فولاد «یزد  یک» شدند.

  در بخشی از این طومار و به امضا جمعی نمازگزاران نماز جمعه اشکذر هم رسید آمده است:

   

  امروز در حسرت «هوای پاک و آب سالم» مانده‌ایم و فریاد اعتراضمان در سال‌های اخیر مانع از احداث بی‌رویه واحدهای آلاینده و پرآب خواه نشده است که هیچ، بلکه دست‌های پیدا و ناپیدا با توسعه واحدهای آلاینده مثل صنعت فولاد، هر روز عرصه‌ را برای زندگی و حیات هرچند معمولی مردم تنگ‌ترمی‌کنند.

  در بخشی دیگر از این طومار آمده است:

  متاسفانه در سال‌های اخیر، اعتراض ائمه جمعه و جماعات این شهرستان، درخواست‌ها و طومارهای مردمی، تلاش‌های سایت ها و نشریات محلی و پیگیری برخی از مسئولان،هیچ اثری در جهت نصب تجهیزات زیست‌ محیطی و رعایت حداقل استانداردها و تکنولوژی لازم برای مقابله با آلودگی را نداشته و حتی راهکارهای جبران، مانند توسعه فضای سبز و صرف بخشی از درآمد پروژه‌های ملی برای کاهش عوارض آلاینده‌های محیطی نیز در دستور کار متولیان امر قرار نداشته و اجرا نشده است.

  امروز سهم مردم شهرستان سی‌ هزار نفری اشکذر، که بیش از 250 شهید و صدها جانباز و آزاده و ایثارگر را فدای حفظ اسلام و انقلاب نموده است؛ بیماری‌های خطرناکی چون سرطان و بیماری‌های تنفسی و پوستی و از بین رفتن محصولات کشاورزی و کم‌آبی شدید است.

  امضا کنندگان این طومار در پایان درخواست کرده اند:

  استدعای عاجزانه ما،‌ جلوگیری از احداث و توسعه واحدهای فولاد با عنوان شهرک صنعتی فولاد و به‌ویژه جلوگیری عاجل و توقف کامل اجرای طرح فولاد” یزد  یک” و رعایت کامل استانداردهای جهانی برای صنایع موجود و تذکر به مسئولانی است که خواسته یا ناخواسته، عرصه زندگی را بر مردم نجیب، مومن و شهید پرور این شهرستان و هم چنین دیگر مردم استان یزد تنگ نموده‌اند می باشد.

  هیئت های مذهبی، موسسات غیردولتی و شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان نیز از امضا کنندگان این طومار هستند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/j8TTM

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “امضا طومار در اعتراض به آلودگی و توسعه صنایع فولادی در شهرستان اشکذر”

  1. صادق پیشداد گفت:

   سرکار خانم ابتکار و شما ای همه مسئولین نظام و سیّما کسانی که اینگونه ادعا می کنید که جان و مال مردم و محصولات کشاورزان زحمتکش برایتان بس مهم بوده و هوای پاک این ملت برای شما واقعا یک دغدغه و امید است سلام علیکم.

   این بهترین مِحک و دلیل و نشان آشکار است برای دست مریزای این دولت مردان نسبت به لبیک مردم مؤمن ، نجیب ، شریف و مجاهد این دیار بجهت حضورشان در عرصه های مختلف انقلاب و من جمله انتخابات پرشور و غرور آفرینی که خواسته و سفارش بسیار خودتان بود.
   آری ما منتظریم تا بدانیم چه میزان جان و حیات این مردم ستم دیده از دست صنایع آلاینده برای تان اهمیت دارد؟
   انشاءالله تعالی همکاری تان در جهت رفع این معضل و فاجعه، که اولین نشان آن ابظال مجوز ساخت یزد یک خواهد بود شادی و فرح را که مژده هوای پاک است به دیارمان هدیه نمایید.
   مردم شهرستان اشکذر یزد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *