اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

امضا طومار در اعتراض به آلودگی و توسعه صنایع فولادی در شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 61621 | تاریخ انتشار : : 21 اسفند 1395 - 13:59 | ارسال توسط :

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر، جمعی از مردم  شهرستان اشکذر شامل: شهر اشکذر، دهستان رستاق و بخش خضرآباد با امضا طوماری خواستار جلوگیری از احداث و توسعه واحدهای فولاد به‌ویژه طرح فولاد «یزد  یک» شدند. در بخشی از این طومار و به امضا جمعی نمازگزاران نماز جمعه اشکذر هم رسید آمده است:   امروز در […]

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر، جمعی از مردم  شهرستان اشکذر شامل: شهر اشکذر، دهستان رستاق و بخش خضرآباد با امضا طوماری خواستار جلوگیری از احداث و توسعه واحدهای فولاد به‌ویژه طرح فولاد «یزد  یک» شدند.

در بخشی از این طومار و به امضا جمعی نمازگزاران نماز جمعه اشکذر هم رسید آمده است:

 

امروز در حسرت «هوای پاک و آب سالم» مانده‌ایم و فریاد اعتراضمان در سال‌های اخیر مانع از احداث بی‌رویه واحدهای آلاینده و پرآب خواه نشده است که هیچ، بلکه دست‌های پیدا و ناپیدا با توسعه واحدهای آلاینده مثل صنعت فولاد، هر روز عرصه‌ را برای زندگی و حیات هرچند معمولی مردم تنگ‌ترمی‌کنند.

در بخشی دیگر از این طومار آمده است:

متاسفانه در سال‌های اخیر، اعتراض ائمه جمعه و جماعات این شهرستان، درخواست‌ها و طومارهای مردمی، تلاش‌های سایت ها و نشریات محلی و پیگیری برخی از مسئولان،هیچ اثری در جهت نصب تجهیزات زیست‌ محیطی و رعایت حداقل استانداردها و تکنولوژی لازم برای مقابله با آلودگی را نداشته و حتی راهکارهای جبران، مانند توسعه فضای سبز و صرف بخشی از درآمد پروژه‌های ملی برای کاهش عوارض آلاینده‌های محیطی نیز در دستور کار متولیان امر قرار نداشته و اجرا نشده است.

امروز سهم مردم شهرستان سی‌ هزار نفری اشکذر، که بیش از 250 شهید و صدها جانباز و آزاده و ایثارگر را فدای حفظ اسلام و انقلاب نموده است؛ بیماری‌های خطرناکی چون سرطان و بیماری‌های تنفسی و پوستی و از بین رفتن محصولات کشاورزی و کم‌آبی شدید است.

امضا کنندگان این طومار در پایان درخواست کرده اند:

استدعای عاجزانه ما،‌ جلوگیری از احداث و توسعه واحدهای فولاد با عنوان شهرک صنعتی فولاد و به‌ویژه جلوگیری عاجل و توقف کامل اجرای طرح فولاد” یزد  یک” و رعایت کامل استانداردهای جهانی برای صنایع موجود و تذکر به مسئولانی است که خواسته یا ناخواسته، عرصه زندگی را بر مردم نجیب، مومن و شهید پرور این شهرستان و هم چنین دیگر مردم استان یزد تنگ نموده‌اند می باشد.

هیئت های مذهبی، موسسات غیردولتی و شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان نیز از امضا کنندگان این طومار هستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/j8TTM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec