مانور تمرینی_ آموزشی وزارت نیرو با رویکرد سیل فرضی در تأسیسات زیربنایی صنعت آب و برق استان یزد با حضور محمد عزیزی رئیس گروه HSE و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، مدیران صنعت آب و برق استان یزد و کلیه گروه‌های عملیاتی یاری‌جو و یاری‌رسان افتتاح شد.

به گزارش اشکذر خبر، ابوالفضل اسدی رئیس ستاد مدیریت شرایط اضطراری این صنعت، در آیین افتتاحیه مانور تمرینی – آموزشی وزارت نیرو، با اشاره به اینکه اجرای مانور مذکور توسط دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو آغاز شده است؛ افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده استان یزد به‌عنوان یاری‌جو و استان‌های هم‌جوار شامل اصفهان، فارس، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر به‌عنوان استان‌های یاری‌رسان انتخاب شده‌اند.
دکتر اسدی همچنین خاطرنشان کرد: برای اجرای مانور به شهرستانی نیاز داشتیم که تمامی تأسیسات و تجهیزات صنعت آب و برق در آن وجود داشته باشد و ازاین‌رو شهرستان اشکذر با دارابودن نیروگاه، شبکه‌های توزیع گسترده، شبکه‌های فوق توزیع و شبکه‌ها، چاه‌ها و تجهیزات آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب به‌عنوان محل اجرای مانور انتخاب شد.
وی با اشاره به وقوع دو سیلاب بی‌سابقه در سال گذشته در استان یزد؛ ادامه داد: علاوه بر تهیه و تدوین سناریو های مختلف اجرای دقیق و کامل مانور؛ صاعقه و طوفان نیز به‌عنوان دیگر حوادث این مانور تمرینی در نظر گرفته شده‌اند.
در ادامه این آیین نیز بخش‌ها و برنامه‌های اجرای این مانور توسط مسئولین کمیته‌های مرتبط تشریح شد.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/iNgAb