احسان دهقانی یکی از کارگردانان و بازیگران مطرح شهرستان اشکذر است که توانسته دراین عرصه هنری استعداد خود را به بهترین نحوه به نمایش بگذارد.

به گزارش اشکذر خبر؛ به گزارش اشکذر خبر؛احسان دهقانی درگفتگو با اشکذر خبر عمده فعالیت هنری خود را بازیگری و کارگردانی عنوان کردو اظهار داشت: ۳۰ هنرجو بازیگری درحال حاضر در کلاس های بازیگری گروه تئاتر دانش پژوهان جهت آموزش این هنر حضور دارند.

دهقانی در همین رابطه افزود: فعالیت خود را در زمینه تئاتر ازسال ۷۹ در تئاتر گفتگوی تمدن ها با نویسندگی و کارگردانی مهدی جعفری نسب آغاز نموده است.

وی با اشاره به همکاری خود با گروه تئاتر منشور در سال ۸۱ با بازی در تئاتر شاید معرکه آخر به نویسندگی و کارگردانی سید جلال دهقانی یادآور شد: کارگردانی در دو تئاتر پایین گذر سقاخانه با نویسندگی اکبر رادی در سال ۹۴ و نیز تئاتر آسیدکاظم به نویسندگی و محمود استاد محمد در سال ۹۵ از دیگر فعالیتهای هنری خود در عرصه تئاتر است.

اینن هنرمند اشکذری کارگردانی تئاتر گمشده در غبار به نویسندگی و فرحناز پور رضوی در سال ۹۷ را فعالیت دیگر خود در عرصه تئاتر عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تئاتر مذکور تواتسته در جشنواره ملی چتر زندگی در سال ۹۹ پذیرفته گردد.

وی کارگردانی تئاتر خیابانی بچه های سنگی به نویسندگی مهدی حاتمیان در سال ۹۸ که در جشنواره استانی را پیدا کرده و مورد پذیرش قرار گرفته را یکی دیگر از سوابق هنری خود در راستای هنر باستانی تئاتر عنوان کرد.

دهقانی به سابقه هنری خود را در ساخت فیلم کوتاه خدایا باهات قهرم در سال ۹۵ اشاره نمود و یادآور شد:ساخت فیلم کوتاه مستند دست عشق در سال ۹۵ که توانسته است در جشنواره ملی سه دقیقه با ورزش عنوان برگزیده ویژه داوران را کسب کند یکی دیگر از سوابق او در ساخت فیلم کوتاه است.

وی همچنین ساخت فیلم کوتاه مستند شهر من در سال ۹۶ ، فیلم کوتاه سفیل در سال ۹۷،فیلم کوتاه صدای پای آب در سال جاری را از جمله فعالیت های هنری او در زمینه کارگردانی و ساخت فیلم کوتاه عنوان کرد.

دهقانی سوابق بازیگری خود رادر فیلم کوتاه و سریال را این چنین عنوان کرد:

بازی در فیلم کوتاه نذر به نویسندگی و کارگردانی محمد سالاری
بازی در فیلم کوتاه دوران خیانت به نویسندگی و کارگردانی امید احمدیان
بازی در فیلم کوتاه سپید برفی به نویسندگی و کارگردانی مهدی مرعشی که پذیرفته شده در جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره خانواده البز و نیز موفق به کسب مقام اول در جشنواره خانواده شده است.
بازی در فیلم کوتاه دالون به نویسندگی و کارگردانی مهدی مرعشی
بازی در فیلم کوتاه هدیه نوروزی به نویسندگی و کارگردانی محمد مفیدی
بازی در فیلم مستند مادرم ملکه به نویسندگی و کارگردانی علی زمانی عصمتی که در جشنواره فیلم مستند حقیقت پذیرفته شده است.

وی همچنین در سمت مدیر تولیدی چندین فیلم خوب درخشیده است که می توان به فیلم کوتاه شفیع به نویسندگی و کارگردانی امید احمدیان اشاره نمود که توانسته در جشنواره سنگر پذیرفته شود.

این کارگردان و بازیگر اشکذری نیز در فیلم کوتاه با جماعت به نویسندگی و کارگردانی علی واعظی نسب، فیلم کوتاه دالون به نویسندگی و کارگردانی مهدی مرعشی ،فیلم کوتاه تنها راه بازگشت به نویسندگی و کارگردانی مرتضی میر خلیلی و حامد خلیلی که در جشنواره فیلم کوتاه خوارزمی مقام اول را کسب نموده و نیز فیلم کوتاه خانه ما به نویسندگی و کارگردانی مهدی حاتمیان، فیلم کوتاه خبرک به نویسندگی و کارگردانی مهدی حاتمیان که این فیلم نیز در جشنواره بین المللی شهر جهانی یزد پدیرفته و عنوان برگزیده ویژه داوران را اذهان خود نموده و هچنین فیلم کوتاه مستند شغل آینده من به نویسندگی و کارگردانی محمد جلال دهقانی که این فیلم نیز در جشنواره بین المللی شهر جهانی یزد پذیرفته شده است و نیز فیلم کوتاه بادبادک ها به نویسندگی و کارگردانی پرهام دادرس که فیلم مذکور نیز در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه یزد پذیرفته شده مدیر تولید بوده است.

دهقانی ضمن اشاره به سوابق هنری خود در زمینه مجری طرح فیلم یادآور شد:در فیلم کوتاه آخرین غروب به نویسندگی و کارگردانی امیر عباس حاتمی پذیرفته شده در فستیوال ملی فیلم کوتاه است و توانسته عنوان نخست را کسب نماید و نیز در فیلم کوتاه پیدای پنهان به نویسندگی و کارگردانی امین پورتقی؛ مجری طرح فیلم بوده است.

وی ضمن بیان آنکه محل تمرین تئاتر گروه تئاتر دانش پژوهان در اکثر مواقع پارک اشکی و پارک بزرگ شهر است؛ گفت: یکی از مشکلات پیش روی ما در این عرصه نبود مکانی در شهرستان برای تمرین تئاتر است.

دهقانی مشکل عمده موجود در زمینه کارهایی هنری در شهرستان را بی تفاوتی و نگرش سطحی مسوولان به قشر هنرمند و فعالیت های هنری است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xD4pj