اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

احداث کارخانه شیشه و توسعه صنایع آلاینده به قیمت سلامتی مردم!؟

شناسه خبر : 29404 | تاریخ انتشار : : 03 تیر 1393 - 13:24 | ارسال توسط :

رسول اکرم (ص): نعمت سلامتی و امنیت دو نعمت مجهول و ناشناخته اند. بدون شک سلامتی یک نعمت بزرگ الهی می باشد و در فرهنگ متعالی اسلام سلامتی بعنوان یک ارزش و سرمایه و نعمت مطرح شده است و حق الناس محسوب می شود. اشکذر نیوز: در سند چشم انداز 1404 شهرستان که فرمانداری شهرستان […]

آلودگی هوا و کودکان

رسول اکرم (ص): نعمت سلامتی و امنیت دو نعمت مجهول و ناشناخته اند.

بدون شک سلامتی یک نعمت بزرگ الهی می باشد و در فرهنگ متعالی اسلام سلامتی بعنوان یک ارزش و سرمایه و نعمت مطرح شده است و حق الناس محسوب می شود.

اشکذر نیوز: در سند چشم انداز 1404 شهرستان که فرمانداری شهرستان در حال تهیه و تدوین آن هستند سلامتی الویت چندم شهرستان است؟

سخنی با فرماندار محترم اشکذر داریم که ایشان در دولت گذشته نیز در سمت معاون فرماندار خدمت کرده اند و از مسایلی که گریبان گیر محیط زیست شهرستان است آگاهند.

 

فرماندار محترم جناب آقای شاه حسینی، شما حرف از تدوین سند چشم انداز 1404 شهرستان می زنید  آیا وقتی این سند اجرایی نشود فایده ای دارد؟

سلامت محیط زیست و زندگی نیز در این سند به آن اشاره شده که علنا در شهرستان ما کمتر توجهی به این مقوله مهم می شود.

آیا “قطب برتر در سطح ملی به عنوان مرکز خوشه های فولاد آلیاژی” افتخار است که ما باید به آن ببالیم و از این افتخار آلودگی و کم آبی نصیبمان شود.

نمونه بارز این بی توجهی مجوز احداث کارخانجات فولاد و پتروشیمی در جاده حاجی آباد در سالیان گذشته و مجوز احداث کارخانه تولید شیشه در این چند وقت اخیر است.

کارخانه شیشه ای که در شهرک صنعتی شهرستان در سال 89 در خواست مجوز نموده و محیط زیست استان به صراحت آن را مغایر با ضوابط زیست محیطی دانسته است چرا باید در استان مجوز احداث بگیرد.

آیا رئیس شرکت شهرکها سابق، با احداث در محور یزد-اردکان آن مخالفت ننموده بودند پس با چه مجوزی به خاطر سوجویی عده ای سلامتی مردم شهرستان فدا می شود.

آیا وقت آن نرسیده مسئولان استانی بجای تدوین چشم انداز که البته کار شایسته ای و در سالهای گذشته هم استارت آن زده شده از زدن خسارت به سلامت مردم جلوگیری کنند.

جناب آقای فرماندار به عمل کار برآید …

بسم الله این گوی و این میدان در اولین قدم از دادن مجوز به احداث کارخانجات آلاینده و پرمصرف در آب در شهرستان جلوگیری نمایید و بجای آن صنایع غیرآلاینده و کم مصرف در آب را جایگزین کنید.

آیا داشتن سلامت و محیط زیست سالم حق مسلم و اولیه مردم شهرستان است یا نه ؟

آیا وقت آن نرسیده که بجای اشتغال زایی برای دیگر نقاط استان و کشور به فکر سلامتی شهروندان خودتان باشید؟

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/j0QKh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124