• کد خبر: 26036
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 28 آبان 1392 - 21:32
  محمد صالح جوکار در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گذشت 2 سال ازدستگیری شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان، گفت: متاسفانه شرایط حال حاضر عربستان، حاکی از پایمال شدن حقوق وکرامت انسان ها است، آنچه که رژیم آل سعود را در طی چند سال گذشته مورد نفرت قرار داده بی توجهی به عقاید مردم به ویژه شیعیان این کشور است.

  به گزارش اشکذر نیوز؛نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با آغاز بیداری اسلامی، سردمداران رژیم عربستان دستگیری های پی درپی  شیعیان را در این کشور انجام دادند، این در حالی است که  عقاید مردم با اینگونه رفتارها نه تنها تغییر نکرده بلکه مقاومت آنها دربرابر ظلم بیشتر شده است.

  وی تصریح کرد: تا کنون حاکمیت عربستان با نفی آزادی و محروم کردن حقوق شهروندان این کشور باقی مانده است، هیئت حاکمه ای که خواهان حفظ سلطه گری در تمام دوران ها است، باید به ناچار برخی افراد و گروه ها را حذف کند که این مورد در عربستان به حذف شیعیان منجر شد.

  جوکار با تاکید بر اینکه شیعیان عربستان به دنبال حقوق حداقلی خود در این کشور هستند، افزود: مقامات رژیم عربستان با ایجاد حکومت وحشت، اجازه آزادی رفتار و بیان را به مردم نمی دهند؛ از این رو ملت عربستان در مسائل مختلف این کشور کمترمشارکت داشته و زمانی که شعار اعتراض سر می دهند تحت شدیدترین برخوردهای امنیتی سرکوب یا دستگیر می شوند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: آل سعود به شدت از بیداری اسلامی کشورهای منطقه در هراس بوده وبرای جلوگیری از گسترش موج انقلاب در کشورهای عربی دست به سرکوب مردم به ویژه شیعیان می زنند.

  وی گفت: قطعا عمر رژیم های غیر مردمی منطقه از جمله رژیم عربستان، کوتاه بوده و بیداری اسلامی به این منطقه هم نفوذ خواهد کرد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، افزود: عربستان به عنوان سردمدار جریان سازش در منطقه اقدامات فریبکارانه بسیاری را انجام می دهد، بحران سوریه و تحولات بحرین با نقش مخرب عربستان تشدید و نهضت اسلامی مردم منطقه درمقطعی کمرنگ شد اما با توجه به هوشیاری مردم و موج بیداری اسلامی چیزی به پایان حکومت دیکتاتوری‌های مرتجع منطقه نمانده‌است

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/wVL4W

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *