اشکذر خبر


آئین نماز جمعه رستاق در میعادگاه نماز جمعه عزآباد برگزار شد

شناسه خبر : 97261 | تاریخ انتشار : : 15 اسفند 1399 - 19:55 | ارسال توسط :

امام جمعه بخش رستاق به شوراهای اسلامی منطقه رستاق پیشنهاد داد همگی با اتحاد و همدلی در مکانی مناسب فضایی سبز در قالب بوستانی بزرگ جهت تفریح و تفرجگاه مردم شریف رستاق بنا کنند.

به گزارش اشکذر خبر؛ نماز جمعه بخش رستاق به امامت حجه الاسلام دلاوری در میعادگاه نماز جمعه عز آباد برگزار شد که دلاوری در خطبه اول ضمن اشاره به پیش رو بودن روز مبعث گفت: بعثت خاتم الانبیا صلی الله علیه و آله و سلم خلاصه هدف ارسال رسل از سوی پروردگار عالم است و قرآن کریم به عنوان معجزه جاویدان نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم پر است از مطالب دینی و اخلاقی و احکام شرعی که البته به صورت کلی بیان گردیده و جزئیات و تفسیر آن توسط پیامبر و ائمه اطهار (ص) تبیین گردیده است.

وی در همین رابطه گفت: یکی از مطالب بیان شده در قرآن کریم، این معجزه جاویدان نبی خدا (ص) دستور پروردگار جهانیان به احسان و نیکوکاری است که در آیه ۳۶ سوره مبارکه نساء ما را به احسان نمودن به هشت گروه دعوت می نماید.

امام جمعه رستاق اظهار داشت: احسان و نیکوکاری در این ایام که وضع معیشتی عده ای بسیار سخت و دشوار است و بیماری کرونا هم مزید بر علت شده نباید مورد غفلت قرار گیرد و خداوند متعال هم در آیات قرآن کریم بشارت های متعدد به نیکوکاران و محسنین داده که خیر در دنیا و آخرت و محبوب خدا شدن نمونه ای ازآن است.

خطیب جمعه رستاق در خطبه دوم ضمن گرامیداشت یاد امام خمینی ره و شهداء به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی اشاره نمود و گفت: صنایع تولیدی در اطراف رستاق حداقل یک فضای سبز در اطراف مراکز تولیدی خود ایجاد کنند تا قدری از آلودگی محیط زیستی از سوی صنایع کاسته شود.

وی همچنین به شوراهای اسلامی منطقه رستاق پیشنهاد داد همگی با اتحاد و همدلی در مکانی مناسب فضایی سبز در قالب بوستانی بزرگ جهت تفریح و تفرج گاه مردم شریف رستاق بنا کنند.

امام جمعه بخش رستاق در ادامه با اشاره به حملات اخیر آمریکا به مراکز نظامی حشد الشعبی در عراق و نیز مناطقی در سوریه اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا با این اقدام به دنبال آن است تا اعلام کند بر مسائل داخل آمریکا فائق آمده و به خارج از کشور مشغول است و همچنین با این کار حمایت خود را از رژیم غاصب صهیونیستی و متحدان خود در منطقه اعلام نمود.

وی گفت: رئیس جمهور امریکا می خواهد با این حملات و ایجاد رعب در دل مردم عراق، مساله خروج نظامیان آمریکا از منطقه را که بعد از شهادت سردار سلیمانی تبدیل به شعار و هدف جبهه مقاومت شد ،از این راه خنثی کند.

دلاوری در پایان به مناسبت پیش رو بودن سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام ضمن بیان مصیبت شهادت آن حضرت به شیوه مبارزاتی امام هفتم علیه السلام اشاره نمود و گفت: امام کاظم علیه السلام با شیوه ای منحصر به فرد و از طریق “راهبرد نفوذ در دستگاه طاغوت” جامعه مسلمان و شیعه عصر و زمان خود را هدایت نمودند و افرادی مانند علی ابن یقطین و عبدالله ابن سنان در واقع با این شیوه مبارزاتی از سوی امام موسی کاظم علیه السلام در دستگاه طاغوت عباسی نفوذ کردند و به عنوان سرباز گمنام امام کاظم علیه السلام به جامعه تشیع خدمت نمودند.

او با بیان این مطلب که شیوه مبارزاتی امام کاظم (ع) یعنی نفوذ در بطن دستگاه دشمن از مهم ترین لوازم حکومت اسلامی است اظهار داشت: بحمد الله نیرو های اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان عج به خوبی این وظیفه خطیر را انجام می دهند ولی از سوی دیگر هم باید توجه داشت دشمن نیز از این ابزار و شیوه استفاده می کند و مسئولین باید مواظب نفوذ در پیکره فرهنگ و اقتصاد و مسائل مختلف حکومت و انقلاب بویژه فضای مجازی که این روزها نوجوانان و کودکان ما را نیز هدف قرار داده باشند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Wa3Ab

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *