سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد: یزد، استان برتر در زمینه اهدای عضو در کشور معرفی شده است و در آینده نزدیک علاوه بر پیوند کبد و کلیه، پیوند قلب نیز در استان انجام خواهد شد.

به گزارش اشکذرخبر، دکتر هاشمی در نشست با اصحاب رسانه استان یزد گفت:استان یزد، استان برتر کشور در زمینه اهدای عضو طی دو سال متوالی در کشور معرفی شده است و در آینده نزدیک علاوه بر پیوند کبد و کلیه، پیوند قلب نیز در استان انجام خواهد شد.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به ارائه بالغ بر ۱۷۶ هزار خدمت به بیش از ۴۰ هزار نفر توسط تیم سلامت دانشگاه، بیان داشت: در تعطیلات نوروز مراکز درمانی و تیم‌های سلامت استان یزد فعال بودند و به تمام بیماران خدمات لازم را ارائه دادند.

 

وی در ادامه به فعالیت اورژانس استان یزد اشاره و بیان داشت: اورژانس استان با ۲۷ پایگاه شهری و ۲۸ پایگاه جاده‌ای از فعالترین بخش‌های دانشگاه علوم پزشکی در نوروز بود که از مجموع ۱۱ هزار تماس، در مجموع سه هزار و ۱۹۳ ماموریت انجام شد.

 

هاشمی، تصریح کرد: در نوروز امسال ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی شرکت‌های دارویی و مصرفی و ۱۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران طرح‌های عمرانی دانشگاه پرداخت شد.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه ۴۰ درصد بیماران استان یزد غیر بومی هستند، افزود: طبیعتاً استاندارد‌های درمانی در استان نسبت به کشور در وضعیت بهتری است، ولی تلاش می‌کنیم این وضعیت را ارتقا دهیم.

 

وی با بیان اینکه یزد قطب درمان در کشور است گفت: یکی از معیار‌ها برای معرفی به عنوان قطب درمان این است که علاوه بر این که مردم بومی نیازمند مراجعه به سایر مناطق جهت دریافت خدمات نیستند بلکه از دیگر مناطق کشور نیز جهت دریافت خدمات به استان یزد مراجعه کنند.

 

هاشمی خاطرنشان کرد: البته این قطب بودن علاوه بر مزایای آن، به دلیل برخی کمبود‌ها در حوزه گردشگری سلامت می‌تواند موجب برخی چالش‌ها و مشکلات شود که امیدواریم در کنار رونق اقتصادی استان شاهد کاهش مشکلات ناشی از آن با همکاری سایر بخش‌های متولی در این حوزه باشیم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XGOLQ