کاروان هزار نفره جوانان، نوجوانان، زنان، مردان و کودکان روستاهای مختلف بخش خضرآباد در قالب بیست هیئت عزاداری ورود امام حسین (ع) و اهل بیتشان به کربلا را به صورت نمادین به نمایش گذاشتند.

به گزارش اشکذر خبر؛ حسن باقری رئیس شورای هیأت مذهبی بخش خضرآباد گفت: قافله نمادین با نام کاروان ندای محرم ورود امام حسین (ع) و یاران باوفایشان به کربلا را در دهستان کذاب از توابع بخش خضرآباد شهرستان اشکذر به معرض دید علاقه‌مندان گذاشتند.

باقری در ادامه گفت: زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع)، تعظیم شعائر دینی، آشنایی با فرهنگ عاشورا و پاسداشت خون شهدای کربلا و مصایب آنان از اهداف این کاروان نمایشی است.

وی افزود: دسته‌جات عزاداری و هیئت های مذهبی شهر و روستاهای مختلف بخش خضرآباد با بیرق‌ها و علم‌های سیاه و سبزرنگ که مزین به نام ائمه اطهار سلام الله علیها و نام هر روستا است با اجتماع در روستای اتابک حرکت خود را از مسجد مهدیه این روستا آغاز کرده و تا آستان مقدس امامزاده سیدکافی(ع)روستای کافی آباد ادامه دادند.

باقری همچنین تصریح کرد: این کاروان در مسیر سه کیلومتری خود در بین راه و ایستگاه‌های تعین شده به عزاداری پرداختند و سپس در محل میدان ورودی امامزاده سیدکافی تجمع کردند.

شایان ذکر است؛ شرکت کنندگان در این کاروان نماز جماعت مغرب و عشا را در مسجد امام زاده سیدکافی(ع)روستای کافی آباد به امامت حجت الاسلام زارع اقامه کردند همچنین در این مراسم هزار و پانصد پرس غذای نذری توزیع گردید.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/cPWNf