در مراسمی با حضور امام جمعه اشکذر، فرماندار شهرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در مدرسه لقمان حکیم، طرح ابتکاری "شهید یار" توسط هفت دانش‌آموز این آموزشگاه معرفی شد.

به گزارش اشکذر خبر، روح‌الله ردائی در این مراسم با قدردانی از ابتکار عمل شهید یار دانش آموزان آموزشگاه لقمان، گفت: بالاترین موهبتی که خداوند به شما ارزانی داشته وقت و فرصتی است که شما برای تبیین وصیت شهدا صرف می‌کنید و باید این دوران را به معنای واقعی قدر بدانید.

ردائی در ادامه به قرائت پیام مشترکی از سوی امام جمعه اشکذر و فرماندار شهرستان پرداخت که در آن هدف طرح “شهید یار” معرفی قهرمان‌های حقیقی به نسل امروز قلمداد و بر جدیت در پیاده‌سازی این طرح در دیگر مدارس شهرستان تأکید شده است.

متن پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان اشکذر به شرح زیر است:

《بسم الله الرحمن الرحیم همانطور که همه می‌دانیم ۲۲ اسفند ماه در تقویم کشور عزیزمان به مناسبت تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و شهدای راه حق و فضیلت به فرمان حضرت امام خمینی (ره) روز شهدا نامگذاری شده است، تا همگان در این روز ضمن تجدید عهد با راه شهدا، وظیفه خود را به نسبت به آنها و خانواده‌هایشان در مقابل چشمان بیاوریم.

خدا را هزاران مرتبه شکر امسال به مناسبت ۲۲ اسفندماه، روز شهدا در شهرستان اشکذر طرح ابتکاری “شهید یار” دانش‌آموزان شهرستان به همگان معرفی و از این حرکت بسیار مؤثر تقدیر می‌گردد. در حقیقت طبق تأکیدات رهبر عزیزمان در اهمیت و جایگاه یاد شهدا در سلامت معنوی نقشه راه تربیتی نوجوان نمونه و همچنان تأکید ایشان به مسئولین استان یزد برای معرفی هزار شهید دانش‌آموز استان یزد به نسل امروز، وظیفه همگان بویژه مسئولین مرتبط تعلیم و تربیت و فرهنگ شهادت و ایثار است، تا با همت مضاعف روش‌های مبتکرانه و هنرمندانه‌ای را برای معرفی شهدا به نسل امروز اجرا کنند.

اینکه نوجوانان و دانش‌آموزان یک مدرسه، پنج روز هفته خود را بر اساس پنج سلامت علمی، اخلاقی، جسمی، معنوی، سیاسی به نام پنج شهید شاخص در این زمینه‌ها، شهید احمدرضا احدی رتبه اول کنکور، شهید ذوالفقاری خردسال‌ترین شهید دفاع مقدس، پهلوان و ورزشکار شهید صدرزاده، شهدای گمنام در مدارس و هزار شهید دانش‌آموز استان یزد، نامگذاری کرده‌اند و در صبحگاه‌ها و برنامه‌های مدرسه این شهدا را معرفی می‌کنند در حقیقت نشان‌دهنده پیوند حقیقی نسل امروز با شهدا است.

امید است انشالله ابتکار “شهید یار” دانش‌آموزان شهرستان اشکذر که در واقع معرفی قهرمان‌های حقیقی به نسل امروز نونهال و نوجوان است با جدیت و برنامه‌ریزی در مدارس پیاده شود.

انشالله با دعای خود شهیدان در حق همه ما بتوانیم وصیت این شهدا را در مقابل چشم داشته باشیم و به آن عمل کنیم.

محمدرضا طالبیان- امام جمعه شهر اشکذر روح الله ردائی- فرماندار شهرستان اشکذر دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲》

گفتنی است این طرح قریب ۴ سال در راستای گرامیداشت یاد و خاطره و تبیین وصیت شهدا و معرفی هزار شهید دانش‌آموز استان یزد در آموزشگاه مزبور درحال اجراست. 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/TAhDC