معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر از آغاز صید ماهی سردآبی قزل‌آلا برای دومین بار از استخر پرورش ماهی با هدف تحقق درآمدهای غیر شهریه‌ای خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر؛ حسینعلی لازمی معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر از آغاز صید ماهی سردآبی قزل‌آلا برای دومین بار از استخر پرورش ماهی با هدف تحقق درآمدهای غیر شهریه‌ای خبر داد.

لازمی گفت: در راستای انجام درآمد‌های غیر شهریه‌ای و ایجاد منابع مالی، سال گذشته ساخت استخر پرورش ماهی با هدف پرورش ماهی و آبیاری فضای سبز دانشگاه در دستور کار این واحد دانشگاهی قرار گرفت و با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال در مساحت ۸۰۰ مترمکعب به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: در این دوره شش ماهه، رهاسازی و پرورش هزار و ۲۰۰ قطعه بچه ماهی ۵۰ گرمی قزل‌آلا در این استخر انجام شد و پس از صید کامل، بیش از هزار و ۲۰۰ کیلو ماهی برداشت و روانه بازار مصرف شد که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر افزود: تولید هر قطعه بچه ماهی بین ۷۰۰ تا هزار و ۲۰۰ گرم و با ارزش بالغ بر دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/sZI7b