به مناسبت ایام الله دهه فجر 153 طرح مخابراتی و همراه اول با سرمایه‌ای بالغ بر 2090 میلیارد ریال در نقاط مختلف استان یزد به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه یزد، محمدرضا زارع مدیر مخابرات منطقه یزد ضمن تبریک سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در این باره اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ۱۵۳ طرح مخابراتی و همراه اول در زمینه‌های تاسیس، توسعه و نصب در سطح استان، راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.

وی توسعه فیبر نوری در استان را از مهمترین اهداف مخابرات منطقه یزد دانست و افزود: با اجرای این پروژه امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت با پهنای باند ۳۰۰ مگابیت در استان فراهم می شود.

زارع اجرای شبکه کابل فیبرنوری، تاسیس ، توسعه و جایگزینی سوئیچ و کافونوری، ایجاد بستر سرویس تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت از طریق تانوما و نصب سوییچ دیتا از جمله طرح‌های دهه فجر امسال است.

مدیر مخابرات منطقه یزد در مورد افزایش پوشش تلفن همراه و دسترسی به اینترنت پر سرعت همراه اول در سطح استان توضیحاتی را بیان کرد و گفت: به منظور رفاه حال مشترکان تلفن همراه ۱۰۰ طرح همراه اول که شامل ایجاد سایت جدید، ارتقا تکنولوژی، تعویض و جایگزینی سایت‌ها و ایجاد ظرفیت زیرساخت داخل استانی سایت‌های BTS است، در این ایام در سطح استان به بهره برداری می‌رسد.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت اینترنت پرسرعت خانگی وایجاد بستر ارایه سرویس سرینو، ایجاد ظرفیت زیرساخت داخل استانی و تعویض و تقویت سیستم پاور از دیگر طرح‌های مورد بهره برداری در دهه فجر است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/otqAC