دراین نشست نمایندگان مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد وکمیته امدادامام خمینی ومدیر برق اشکذر و روسای ادارات مهندسی، شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، از آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی در قالب طرح حمایتی از اقشار کم‌ برخوردار در شهرستان اشکذر خبر داد.
میرشمس با اشاره به این‌که ایجاد درآمد پایدار و توانمندسازی برای خانوارهای کمتر برخوردار از اهداف اصلی اجرای طرح حمایتی احداث نیروگاه های خورشیدی است، افزود: پیشگیری از هدر رفت منابع طبیعی و سوخت فسیلی، کاهش آلودگی زیست‌محیطی، ارتقای امنیت تامین انرژی و پدافند غیرعامل و همچنین اشتغال‌زایی و حمایت از ساخت داخل در تامین تجهیزات احداث نیروگاه‌های خورشیدی از دیگر اهداف اجرای این طرح بزرگ است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان اضافه کرد: نیروگاه‌های خورشیدی حمایتی با ظرفیت ۵ کیلووات برای اقشار کم‌برخوردار احداث می‌شود که برق تولیدی این نیروگاه‌ها به شبکه تزریق شده و بر اساس یک قرارداد خرید تضمینی برق ۲۰ ساله به وزارت نیرو فروخته می‌شود؛ بر این اساس این اقشار از این طریق، تولیدکننده برق شده و درآمد کسب می‌کنند.

وی همچنین گفت: با مذاکره صورت گرفته با ساتبا از اجرای این طرح به صورت تجمیعی در شهرستان اشکذر استقبال می کنیم .

در این نشست کریمی مدیر کمیته امداد شهرستان اشکذر نیز گزارشی از روند اطلاع رسانی و توجیه مددجویان این کمیته داد و گفت: تاکنون ۱۲۰ نفر از مدد جویان ثبت نام و در حال امکان سنجی نصب پنل های خورشیدی در منازل مسکونی هستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6ZGpo