رماندار اشکذر: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از سوی فرمانداری شهرستان و با عنایت به رویکرد خوب استان به شهرستان اشکذر، طرح منطقه ویژه اقتصادی رستاق با مسئولیت اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی اشکذر در آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۱۳۹۹ در راستای ایجاد بستر بیش از پیش جهش تولید به تصویب رسید.

به گزارش اشکذر خبر؛ هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر از تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی اشکذر در آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد خبر داد.

فرماندار اشکذر در همین رابطه افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از سوی فرمانداری این شهرستان و با عنایت به  رویکرد خوب استان نسبت به شهرستان اشکذر؛ طرح منطقه ویژه اقتصادی رستاق با مسئولیت اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی اشکذر در آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۱۳۹۹ در راستای ایجاد بستر بیش از پیش جهش تولید به تصویب رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در ادامه با اشاره به جایگاه سوم صنعتی شهرستان اشکذر در استان و وجود ۴ شهرک و ناحیه صنعتی در این شهرستان؛ افزود: با توجه به مباحث محیط‌زیستی و مسائل دیگر، ایجاد و راه‌اندازی برخی از صنایع و جذب سرمایه‌گذاران با محدودیت روبرو شده بود؛ ایجاد این منطقه اقتصادی در شهرستان اشکذر جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی با ارتقاء سطح تکنولوژی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین اقتصادی، البته با رعایت استانداردها و قوانین زیست‌محیطی را به دنبال خواهد داشت.

هادی‌نسب با بیان اینکه سازمان مسئول اجرای این طرح، شرکت سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی اشکذر خواهد بود؛ اظهار کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۱۵۹۴ هکتار و در کیلومتر ۱۸ جاده یزد-طبس به طول ۵ کیلومتر (کیلومتر ۲۳ جاده یزد-طبس) به مرحله اجرا خواهد رسید.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xe60Q