رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد از افتتاح پروژه گلخانه بزرگ مقیاس کشت نشاء درشهرستان اشکذر منطقه رستاق در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر با هدف کمک به ایجاداشتغال و افزایش تولید در بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، سیدابوالفضل وکیلی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در مراسم افتتاحیه پروژه گلخانه کشت نشاء که با حضور علیرضا بزرگی مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشوو جمعی از مسئولین بود، با اشاره به اینکه گلخانه ها یکی از عوامل مهم تولید اشتغال در بخش کشاورزی می باشند و توسعه کشت های متراکم به ویژه گلخانه ها یکی از راهبردهای جهادکشاورزی برای مقابله با کم آبی است.

وی افزود:این پروژه، گلخانه مکانیزه تولید انواع نشاء محصولات سبزی و صیفی در روستای بندرآباد اشکذر به مساحت ۴ هزار مترمربع است که برای ۶ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است و با سرمایه گذاری شرکت کشت و صنعت افزار به میزان ۷۵ میلیارد ریال ظرفیت تولید۱۲میلیون اصله در سال را دارا و میزان تسهیلات پرداختی در راستای به بهره برداری رسیدن این پروژه ۴۶میلیارد ریال میباشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در ادامه تصریح کرد: سطح زیرکشت گلخانه های سبزی و صیفی در استان یزد ۲۰۷۰ هکتار با میزان تولید سالیانه ۶۰۰ هزار تن و گلخانه های تولید نشاء با سطح زیر کشت ۴/۷ هکتار و ظرفیت تولیدسالیانه ۱۲۵میلیون عدد نشاء است.

این مقام مسئول اظهار کرد: در طی سال جاری ۲۱هکتار به سطح گلخانه های استان یزد اضافه شده که میزان سرمایه گذاری این توسعه سطح ۱۹۹۵میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان د رپایان گفت: کاهش مصرف نهاده های تولید، استفاده از زمین کشاورزی، کاهش دوره ی تولید، تامین نشاء مورد نیازمحصولات کشاورزی در شهرستان و افزایش دوره ی برداشت محصول از مزایای تولید نشاء مکانیزه و صیفی می باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1kcNY