مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر از استقبال مردم این شهرستان از طرح آیه‌های زندگی خبر داد و گفت: این طرح کارشناسی شده و از اقدامات ارزشمند سازمان تبلیغات اسلامی است.

به گزارش اشکذر خبر، حجت‌الاسلام محمد پورقیومی با اشاره به اجرای طرح ملی و قرآنی «مسطورا» با عنوان طرح «زندگی با آیه‌ها» اظهار کرد: این طرح یکی از اقدامات ارزشمند و کشوری است که سازمان تبلیغات اسلامی با به کارگیری همه ظرفیت‌های متنوع کلان و میدانی سطح کشور در دست اجرا دارد.

وی عنوان کرد: این طرح، از طرح‌های کارشناسی شده‌ای است که همزمان با ایام ماه مبارک رمضان اجرایی شده و ای کاش که سال‌ها پیش چنین طرحی به مرحله اجرا در می‌آمد.

پورقیومی ادامه داد: مبنای فکری این طرح ارزشمند، مبانی فکری مقام معظم رهبری است که در سال ۱۳۵۳ در مسجد کرامت مشهد سخنرانی فرمودند و همینطور فرمایشات علامه طباطبایی در تفسیر المیزان، منجر به اجرای این طرح شد.

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر بیان کرد: بر اساس این طرح هر روز که یک جز از این کلام آسمانی در ماه مبارک رمضان قرائت می‌شود، یکی از آیات همان جز هم به صورت برگزیده همراه با ترجمه مفاهیم و حفظ و به کارگیری عملی آن در زندگی مورد تاکید قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه این طرح ارزشمند در سطح شهرستان اشکذر در حال اجراست و مورد استقبال مردم قرار گرفته و قبل از آغاز ماه مبارک رمضان، ستادی برای برنامه ریزی و هماهنگی آن تشکیل شد.

پورقیومی افزود: عملیات تبیین این طرح بین اقشار مختلف از جمله نهادها و شرکت‌ها، مبلغان خواهر و برادر، رابطان فرهنگی مؤسسات و خانواده‌های قرآنی و متولیان علاقمند به جلسات قرآنی و جز خوانی و اقشار مختلف انجام شد و در نهایت این طرح همزمان در سراسر کشور در اولین روز ماه مبارک رمضان در اماکن مختلف از جمله هیئات مذهبی، مساجد و خانه‌های قرآنی در حال اجراست.

وی افزود: اگر مفهوم این طرح برای مردم به درستی تبیین شود، می‌توانند زندگی خانوادگی، اجتماعی و سیاسی خود را بر اساس مبانی ارزشمند قرآنی شکل دهند.

پورقیومی با بیان اینکه این طرح در شهرستان اشکذر به صورت هدفمند اجرا می‌شود، اظهار امیدواری کرد: این طرح در سالهای آینده نیز اجرا شود تا اهداف آن به خوبی محقق شود.

در ادامه بیشتر بخوانیم

حجت‌الاسلام پورقیومی مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/voY7q
  • منبع خبر : مهر