سی و چهارمین دوره مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب خون خارجی در رده C ایکاهو در اشکذر با استقبال بی‌نظیر مردم و مسئولان استان همراه بود.

به گزارش اشکذر خبر؛ سعید ابوطالبی رئیس هیات سوارکاری استان یزد با اشاره به آغاز سی و چهارمین دوره مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب خون خارجی در رده C ایکاهو به میزبانی شهرستان اشکذر از روز ۲۴ آبانماه اظهار کرد: این رقابت‌ها که در مجتمع تفریحی، گردشگری و سوارکاری بیک در این شهرستان جریان دارد؛ تاکنون با استقبال گسترده علاقمندان همراه بوده و تعداد زیادی از مسئولان استان نیز از نزدیک پای تماشای این رقابت‌ها نشستند.

به گفته وی، در این دوره از رقابت‌ها تعداد ۱۲۰ راس از باکیفیت‎ترین و زیباترین اسب‌های اصیل عرب سراسر کشور در رده خون خارجی تا امروز جمعه ۲۶ آبانماه توسط پنج داور از کشورهای بلژیک، ایتالیا و ایران مورد قضاوت قرار می‎گیرند.

رئیس هیات سوارکاری استان با بیان این که در این مسابقات اسب‌هایی از استان‌های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، فارس، خوزستان، بوشهر، کرمان و یزد حضور دارند، گفت: این مسابقات از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به صورت یکسره برگزار می‌شود و در نهایت زیباترین اسبهای شرکت کننده در این رقابت‌ها معرفی می‌شوند.

ابوطالبی استان یزد را با فعالیت ۳۳۰ باشگاه سوارکاری و پرورش اسب و بیش از ۵۰۰۰ راس اسب اصیل عرب به عنوان قطب اسب اصیل عرب در کشورمان دانست.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/dlTCk