اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

90 درصد از انرژی برق شهرستان در حوزه صنعتی و کشاورزی مصرف می شود

شناسه خبر : 53930 | تاریخ انتشار : : 30 تیر 1395 - 11:34 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، ابوالفضل ماندگاری مدیر توزیع برق شهرستان اشکذر به مناسبت هفته مدیریت مصرف برق با بیان این که شهرستان اشکذر قطب صنعتی و کشاورزی محسوب می شود، گفت: آمار مصرف انرژی های مختلف اعم از برق ، گاز و آب در شهرستان اشکذر بیش از سرانه سایر شهرستان ها نسبت […]

photo_2016-07-20_11-24-49

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، ابوالفضل ماندگاری مدیر توزیع برق شهرستان اشکذر به مناسبت هفته مدیریت مصرف برق با بیان این که شهرستان اشکذر قطب صنعتی و کشاورزی محسوب می شود، گفت: آمار مصرف انرژی های مختلف اعم از برق ، گاز و آب در شهرستان اشکذر بیش از سرانه سایر شهرستان ها نسبت به جمعیت است.

وی در ادامه افزود: در شهرستان اشکذر بیش از 90 درصد از مصرف انرژی برق در حوزه صنعتی و کشاورزی و 10 درصد باقیمانده در حوزه های خانگی ، عمومی و تجاری مصرف می شود.

ماندگاری با تاکید برآنکه کشور ایران جمعیتی حدود 1 % از جمعیت جهان را دارا است و حدود 2 % از انرژی جهان را مصرف می نماید، گفت: درکشور بیش از یک سوم مصرف انرژی نهایی ما مربوط به مصارف خانگی است که می توان بخش زیادی از آن را بدون از دست دادن رفاه معمولی، صرفه جویی کرد.

این مسئول با بیان این که مدیریت مصرف برق و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی ، کاهش در مصرف انرژی را به دنبال دارد تصریح کرد:در این راستا می توان در ساعات اوج مصرف که در شش ماهه اول سال  از ساعت 2 لغایت 24  و شش ماهه دوم سال  از ساعت 17 لغایت 21 است از استفاده وسایل برقی پر مصرف خودداری نمود.

مدیر توزیع برق شهرستان اشکذردر ادامه ضمن بیان شعار هفته مدیریت مصرف برق مبنی براینکه« مدیریت مصرف برق یکی از ارکان اقتصادی مقاومتی»، اظهار داشت: مسئله مدیریت مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی در راستای  فرمایشات مقام معظم رهبری است که به مصرف متعادل و پرهیز از اسراف و تبذیر ، دستگاههای دولتی و آحاد مردم و خانواده اشاره دارد.

ماندگاری تضمین سلامت و زندگی نسل آینده را مقوله ای مهم دانست که باید به آن توجه شود و اظهارکرد:مدیریت صحیح  مصرف انرژی  برای نخستین بار به عنوان یک ابتکار توسط شرکت توزیع برق استان یزد در سطح کشور اجرا می گردد که امیدواریم نتایج اثر بخش پیاده سازی این طرح، به صورت هماهنگ در کل کشور در سال های آینده اجرا شود.

26تا 31 تیرماه بعنوان هفته مدیریت مصرف برق نامگذاری شده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zsoG4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124