اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

68 وقف جدید در سال 94 در استان یزد ثبت شد

شناسه خبر : 51357 | تاریخ انتشار : : 28 اسفند 1394 - 10:05 | ارسال توسط :

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام غلامرضا عادل با اعلام این خبر افزود: با توجه به اقدامات ترویجی تبلیغی صورت پذیرفته و در سال 94 تعداد 68 موقوفه جدید با نیات مختلف در استان یزد به ثبت رسیده است . مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام غلامرضا عادل با اعلام این خبر افزود: با توجه به اقدامات ترویجی تبلیغی صورت پذیرفته و در سال 94 تعداد 68 موقوفه جدید با نیات مختلف در استان یزد به ثبت رسیده است .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در ادامه افزود: پراکندگی وقف های جدید در همه شهرستان های استان بوده که شامل نیات اجتماعی، مذهبی، خیریه ای، مسجد و حسینیه می باشد .
وی افزود: در حقیقت واقفین خیر اندیش در هر برهه ای از زمان با درک صحیح از نیاز زمان خود اقدام به این سنت حسنه نموده اند که امروز هم از ثمرات وقف شان در جهات مختلف بهره برداری می گردد .
وی با اشاره به نیاز های امروزی جامعه برای وقف تاکید کرد: موضوعاتی از قبیل آموزش و درمان، حمایت از نخبگان علمی جامعه، ازدواج و مسکن و ورزش در حوزه جوانان ، ترویج فرهنگ شهید و شهادت و تبلیغ دین به شیوه های مدرن از جمله نیات نوینی می باشد که امروز باید مورد توجه متمکنین جامعه قرار گیرد .

وی افزود : البته ادارات اوقاف و امور خیریه با تشکیل مراکز مشاوره وقف نیات جدید و نیاز های روز را به افرادی که می خواهند در این راه قدم بگذارند گوشزد می نمایند و در نهایت واقفین هستند که تصمیم نهایی خود را در این باره خواهند گرفت.

عادل در پایان به این موضوع نیز اشاره کرد که اداره کل اوقاف به صورت کلی و در موضوعات مورد نیاز اقدامات تبلیغی و ترویجی را انجام داده است که آمار رشد وقف های جدید در چند سال اخیر گواه بر مدعای تاثیر گذاری این اقدامات بوده است.

وی افزود یکی دیگر از راهکار های عملی برای ترویج این سنت حسنه در جامعه اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش است که در سال 94 و از محل عوائد موقوفات افزون بر 32 میلیارد ریال در نیات مختلف مذهبی، اجتماعی ، خیریه ای و … در استان یزد هزینه شده و نظر واقف مطابق وقف نامه اجرا گردیده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/515Xx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124