اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

500 روستای یزد با کم آبی و 305 روستا با بحران بی آبی روبرو هستد

شناسه خبر : 42088 | تاریخ انتشار : : 03 مرداد 1394 - 20:32 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، محمد رضا حاتمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد گفت: سالهاست که استان یزد با پدیده ای به نام خشکسالی دست وپنجه نرم می کند و این امر نه تنها خسارات زیادی به بخشهای مختلف این استان وارد کرده بلکه مناطق روستایی را با مشکلات عدیده ای در زمینه تامین […]

به گزارش اشکذر نیوز، محمد رضا حاتمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد گفت: سالهاست که استان یزد با پدیده ای به نام خشکسالی دست وپنجه نرم می کند و این امر نه تنها خسارات زیادی به بخشهای مختلف این استان وارد کرده بلکه مناطق روستایی را با مشکلات عدیده ای در زمینه تامین آب شرب سالم وبهداشتی مواجه کرده است .

وی با اشاره به بحران آب در روستاها واقدام این شرکت در زمینه آبرسانی سیار افزود : برای تامین آب روستاهایی که از آب شرب برخوردار نیستند و برخی روستاهایی که با مشکل کم آبی مواجه هستند آبرسانی سیار صورت می پذیرد.

به گفته وی در مجموع 305 روستای استان توسط 422 تانکر ثابت و 16تانکر سیار آبرسانی می شوند.

وی همچنین با اشاره به منابع در مدار تامین آب روستاهای استان افزود : منابع تامین آب روستاهای استان یزد شامل 327 حلقه چاه ، 31 دهنه چشمه، 42 رشته قنات و 12 مورد تاسیسات همجوار می باشد و تعداد 77 مورد از منابع آبی خشک شده واز مدار خارج گردیده اند و99 مورد با کاهش شدید آبدهی مواجه شده اند .

این مسئول همچنین با اشاره به تلاشهای این شرکت جهت تامین آب روستاییان اظهار داشت : تاسیسات تامین آب روستاهای استان که با تلاش وهمت همکاران درشرکت آب وفاضلاب روستایی دایر شده است در مجموع شامل 2 هزار و699کیلومتر شبکه توزیع ، 1هزار و484 کیلومتر خط انتقال ، 378 باب مخزن زمینی و 50 باب مخزن هوایی می باشد.

وی همچنین به راهکارهای کوتاه مدت وبلند مدت در خصوص رویارویی با مساله کمبود آب اشاره کرد واظهار داشت : آبرسانی سیار ، خریداری آب کشاورزی ، جلوگیری از سرریز مخازن ، بازسازی شبکه های توزیع ، تعویض کنتور های خراب ، قطع انشعابات پر مصرف از جمله راهکارهای کوتاه مدت است .

وی خاطر نشان کرد : از جمله راهکارهای میان مدت وبلند مدت ، احداث مجتمع های آبرسانی روستایی است که تا کنون راه اندازی 64مجتمع انجام شده و 28 مجتمع بزرگ دیگر نیز در دست اجراست .

حاتمی ادامه داد : برای تکمیل مجتمعها در سال 93 ،30میلیارد تومان اعتبار تعیین شده که تاکنون 50 درصد آن تخصیص داده شده است . همچنین جهت تکمیل وراه اندازی این مجتمع ها اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال نیاز است که در صورت تامین وتخصیص اعتبار مشکل آب شرب وبهداشت روستاهایی که در وضعیت بحرانی قرار دارند مرتفع خواهد شد .

وی همچنین در خصوص کیفیت وسلامت آب تصریح کرد : آبی که به دست روستاییان داده می شود از نظر کیفی دارای سلامت کامل است ومیزان مطلوبیت میکروبی آن 99.3 درصد ومطلوبیت کلرسنجی 98.6درصد می باشد .

استان یزد بیش از یکهزار روستا و ابادی دارای سکنه دارد و یک چهارم جمعیت یک میلیون و 70 هزار نفری ان در این تعداد روستا ساکن هستند.

منبع :خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8xyBp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124