• کد خبر: 80182
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اسفند 1397 - 18:41
  دبیر ستاد خدمات سفر یزد گفت: 400 جشن نوروزی در استان یزد برگزار می‌شود.

  یزدبه گزارش ایسنا، مصطفی فاطمی در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر استان با بیان این که ظرفیت اسکان روزانه یزد در ایام نوروز 113 هزار نفر است،‌ اظهار کرد: این آمار در سال گذشته 94 هزار نفر بوده است.

  وی افزود:‌ طبق بررسی‌های انجام شده ظرفیت اسکان روزانه استان یزد در هتل‌ها سه هزار و 779 نفر،‌ مهمان‌پذیر 579 نفر،‌ هتل آپارتمان‌ها 90 نفر، بوم گردی‌ها یک هزار و 706 نفر،‌ کمپ‌های گردشگری 280 نفر و ظرفیت اسکان نوروزی مجتمع‌های گردشگری استان یزد، روزانه 140 نفر است.

  مدیرکل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: ‌خانه‌های مسافر استان دارای 11 هزار نفر و مهمانسراهای ادارات و خوابگاه‌های دانشجویی برای 25 هزار نفر ظرفیت اسکان روزانه در عید نوروز 98 دارند.

  فاطمی با بیان اینکه حدود 3000 خانه مسافر مجاز و غیرمجاز در سطح استان یزد وجود دارد،‌ تصریح کرد: در پارکها و کمپ‌های شهرداری یزد، امکان اسکان برای 40 هزار نفر مسافر وجود دارد.

  این مسئول، تأمین مکان اقامتی در مدارس برای 27 هزار و 500 نفر را از جمله اقدامات انجام شده توسط ستاد خدمات سفر استان یزد دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه طی 6 سال گذشته یکبار مجبور به تأمین اسکان اضطراری برای مسافران نوروزی در یزد شدیم، تدابیر لازم برای تأمین این مهم در عید نوروز 98 در استان یزد انجام شده است.

  دبیر ستاد خدمات سفر استان یزد با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در یک هفته اول فروردین ماه 98 با حجم بالای مسافران نوروزی مواجه شویم،‌ خاطرنشان کرد:‌ پایگاه ثبت‌نام خانه‌های مسافر در میدان آزادی یزد دایر شده است.

  وی با اعلام شماره 03536222101 برای کمک به کسانی که تمایل به رزرو اقامتگاه دارند، افزود: مالکینی که اتاق خالی و یا خانه بدون استفاده دارند می‌توانند در صورت تمایل با شماره اعلام شده تماس گرفته و در لیست رزو خانه‌های اضطراری مسافر یزد در نوروز امسال قرار گیرند.

  مدیرکل میراث فرهنگی یزد با بیان این که امسال 30 موزه فعال برای بازدید عموم در سطح استان دایر است،‌ گفت:‌

  فاطمی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های فرهنگی انجام شده ویژه نوروز 98 در استان یزد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال 400 مورد جشن نوروزی در یزد برگزار می‌شود.

  وی با بیان این که تم زیباسازی یزد در سال 98 را نساجی دانست و بیان کرد: دوم فرودین ماه 98 به عنوان روز اردکان، سوم روز میبد،‌ چهارم روز ابرکوه،‌پنجم روز اشکذر،‌ ششم روز بافق،‌ هفتم روز شهرستان‌های بهاباد و خاتم،‌ هشتم روز تفت،‌ نهم روز مهریز و 10 فروردین ماه 98 روز یزد نامگذاری شده است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6uCbb

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *