اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

4.3 ميليون خودرو وارد استان يزد شدند/ اشغال 100 درصدي اقامتگاه‌هاي يزد در ايام نوروز

شناسه خبر : 62224 | تاریخ انتشار : : 14 فروردین 1396 - 19:44 | ارسال توسط :

فاطمه دانش‌یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: با توجه به اینکه شعار نوروز امسال، نوروز متفاوت بود، با همکاری اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی برنامه‌های متعددی انجام شد که این برنامه‌ها در جذب گردشگر و ماندگاری مسافران بسیار اثرگذار بود. وی از جمله این برنامه‌ها به معرفی بافت‌های تاریخی و ثبتی، […]

فاطمه دانش‌یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: با توجه به اینکه شعار نوروز امسال، نوروز متفاوت بود، با همکاری اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی برنامه‌های متعددی انجام شد که این برنامه‌ها در جذب گردشگر و ماندگاری مسافران بسیار اثرگذار بود.

وی از جمله این برنامه‌ها به معرفی بافت‌های تاریخی و ثبتی، معرفی روستاهای هدف گردشگری، اجرای نوروزگاه‌ها، ایجاد کمپ‌های

کویرنوردی، استفاده از ظرفیت‌ سمن‌ها به عنوان سین هشتم، نمایش‌ها و سرودهای خیابانی و …. اشاره

کرد و افزود: بسیاری از این برنامه‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفت به ویژه کویرنوردی که در کنار جاذبه‌های تاریخی، استقبال بسیار خوبی از سوی گردشگران را در این بخش شاهد بودیم.

دانش‌یزدی یادآور شد: برنامه‌های ویژه در اماکن تاریخی نظیر باغ دولت‌آباد، ایجاد فضاهای بوم‌گردی، اجرای برنامه‌های متعلق به روز شهرستان‌ها و … تنوع بسیاری در برنامه‌های گردشگری امسال ایجاد کرد.

وی در مورد اسکان مسافران نوروزی در یزد نیز اظهار داشت: امسال 800 هزار نفر در فضاهای پیش‌بینی شده در استان یزد در طول تعطیلات نو

روز اسکان یافتند که 180 هزار نفر از این تعداد مربوط به اسکان آموزش و پرورش بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بیان کرد: در برخی روزها نظیر چهارم فروردین امکان اسکان در شهرستان‌های یزد و اردکان فراهم نبود و مسافران به شهرستان‌های همجوار هدایت شدند.

وی یادآور شد: در اعلامی که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد داشت، آمار ورودی وسایل نقلیه از 26 اسفند تا 12 فرور

دین در محورهای استان یزد، 4 میلیون و 300 هزار خودرو بوده است.

دانش‌یزدی عنوان کرد: 800 هزار نفر در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند، بخشی از این آمار خودروهای عبوری از استان بوده‌اند که بخشی از سفر خود را در یزد گذرانده‌اند و بخشی نیز در منازل اقوام یا مکان‌هایی غیر از اماکن پیش‌بینی شده توسط ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اسکان یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در دور اول سفرهای نوروزی، میزان اشغال ظرفیت اسکان در یزد 100 درصد بود به نحوی که برای اسکان مسافران از حسینیه‌ها نیز کمک گرفته شد.

دانش‌یزدی از همراهی و همکاری همه اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان یزد قدردانی کرد و افزود: با همکاری همه اعضا امسال توانستیم برنامه‌های متنوعی در سطح استان برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WAwt7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124