• کد خبر: 19679
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1392 - 17:31
  حجت الاسلام دره زرشكي:
  سرپرست طرح سفيران فاطمي يزد گفت: 324 روستا در استان يزد با هدف احياي فرهنگ فاطميه و برگزاري باشكوه عزاداري ايام فاطميه زير پوشش طرح سفيران فاطمي قرار گرفتند

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازمهر،حجت‌الاسلام علي دره زرشكي در گفتگو بااین خبرگزاری اظهار داشت: طرح سفيران فاطمي با همكاري طلبه هايي از قم در قالب شش گروه در روستاها و مدارس استان يزد به اجرا درآمده است.

  وي عنوان كرد: در اين طرح موضوعات احياي فاطميه، سيره و ابعاد زندگاني حضرت زهرا(س)، فلسفه احكام خطبه فدكيه، آرامش در خطبه فدكيه مورد بررسي قرار گرفته است.

  دره زرشكي با اشاره به دليل انتخاب روستاها براي اجراي اين طرح بيان كرد: روستاها به دليل بعد مسافتي از شهرستان‌ها و كمبود مبلغان، انتخاب شده‌اند و در اين روستاها، اعضاي گروه سفيران فاطمي با كمك دهياران و فضايي كه براي فعاليت آنها در نظر گرفته شده است، به تشريح ابعاد مختلف سيره و زندگاني حضرت زهرا (س) و جلوگيري از شبهات در مورد شهادت حضرت زهرا در قالب منبر و عزاداري، مداحي و تبليغ مي‌پردازند.

  وي يادآور شد: گروه سفيران فاطمي علاوه بر تبليغ فرهنگ فاطمي، به خانه‌هاي روستائيان سركشي كرده و از نزديك، مشكلات و نيازهاي روستائيان را جويا خواهند شد.

  سرپرست گروه سفيران فاطمي در يزد گفت: با همكاري آموزش و پرورش استان يزد دو همايش در ارتباط با خطبه حضرت زهرا (س) و مسائل فدك و شهادت ايشان براي دبيران و دانش آموزان برگزار شد و در سطح مدارس استان اين گروه فرهنگ فاطمي و دفاع ايشان از ولايت را براي دانش آموزان تبين خواهند كرد.

  دره زرشكي با اشاره به گسترش فرهنگ فاطمي و تاثير آن بر جنگ نرم دشمن اظهار داشت: حضرت زهرا(س) براي دفاع از ولايت شهيد شدند و براي اين امر خطبه مهم و آتشيني ايراد كردند كه دشمن را از ريشه سست كرد و با توجه به گسترش جنگ فرهنگي دشمن مي توان از ابعاد فرهنگي و سياسي آن حضرت بهره برد چرا كه در جنگ نرم دشمن و حربه فرهنگي او تاثير گذار است.

  وي اهداف مهم طرح فرهنگ فاطمي را مبارزه به شبهات دشمن در مورد شهادت حضرت فاطمه (س) و جلوگيري از نفوذ فرهنگ وهابيت در جامعه و آشنايي نسل جوان با سيره و ابعاد شخصيت حضرت زهرا (س) عنوان كرد.

  به گزارش مهر، گروه سفيران فاطمي با همكاري دفتر امام جمعه يزد، آموزش و پرورش و اداره تبليغات اسلامي استان يزد فعاليت فرهنگي خود را در اين استان آغاز كرده اند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/BYfhC

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *