• کد خبر: 22455
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 - 08:51

  جانشین ستاد انتخابات استان یزد از تایید صلاحیت 2هزار و 976 نفر از داوطلبان کاندیداتوری شوراهای شهر و روستای در استان یزد خبر داد.

  مهدی تقوایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در حوزه شهری 608 نفر و در حوزه روستایی 2هزار و 368 نفر تایید صلاحیت شده‌اند که به زودی اسامی آنها در قالب اطلاعیه‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

  وی با اشاره به آمار تایید صلاحیت شدگان برخی شهرستان‌های استان یزد عنوان کرد: در شهرستان مهریز 307 نفر و در اردکان 276 نفر در ابرکوه 235 نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

  تقوایی با بیان اینکه بیش از 4هزار و 481 نفر برای شرکت در انتخابات ثبت‌نام کرده‌ بودند، عنوان کرد: بیش از نیمی از این افراد تایید صلاحیت شده‌اند و صلاحیت 158 نفر در حوزه شهری و روستایی نیز احراز نشده است.

  وی با بیان اینکه وضعیت تایید صلاحیت نامزدها اوایل هفته جاری به خود آنها اعلام شده است، بیان کرد: اسامی نهایی آنها نیز یازدهم خردادماه به مردم اعلام می‌شود.

  تقوایی با اشاره به اینکه تایید صلاحیت‌ها با دقت مورد بررسی قرار گرفته است، بر تمکین افراد بر نتایج اعلام شده تاکید کرد.

  وی همچنین خواستار اعلام اعتراض داوطلبان، ظرف مدت قانونی معین شد و بیان کرد: بی‌قانونی در این زمینه نمی‌تواند مشکل افراد را حل کند.

  به گزارش فارس، شنیده‌ها حاکی است، تمامی 9 عضو اعضای فعلی شورای شهر یزد نیز در این دوره ثبت‌نام کرده‌ بودند که تنها چهار نفر از این تعداد تایید صلاحیت شده‌اند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/kAnyr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *