• کد خبر: 34814
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 18 آذر 1393 - 18:14
  مدیر مرکز دیابت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: بالغ بر 200 هزار نفر از جمعیت یک میلیون نفری این استان یا مبتلا به بیماری دیابت هستند یا در معرض ابتلای به آن قرار دارند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ایرنا، دکتر ‘سید محمد رضا آقایی’ روز دوشنبه طی نشستی در دانشگاه یزد، این استان را از کم تحرک ترین استان های کشور اعلام کرد و افزود: باید برای پیشگری از شیوع زیاد این بیماری به راهکارهای متفاوتی با همکاری دستگاه های ذیربط برسیم.

  وی ضمن اعلام آمادگی برای پرورش ایده های بین رشته ای در دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: باید به دنبال این ایده باشیم که رشته های دانشگاهی چگونه می تواند به سلامت ما کمک کند.

  وی اظهار امیدواری کرد مرکز دیابت استان یزد بتواند برای کاهش بیماری دیابت و همچنین خدمت رسانی به بیماران گام های موثری بردارد..

  آقایی بیان کرد: ما طرح مدارس حامی دیابت را با 100 مدرسه شروع کرده ایم که قطعا نتایج خیلی خوبی خواهد داشت ضمن آنکه آمار اولیا و دانش آموزان در بخش های مختلف بررسی می شود و بیماران دیابتی شناسایی می شوند.

  متخصص طب کار و بیمارهای شغلی دانشگاه پزشکی یزد هم در ادامه این نشست گفت: کشور ما با سرعت در حال صنعتی شدن است که نسبت به آن غافلیم و لذا انتظار ما این است که در استان یزد یک پیمایش در زمینه بیماریهای شغلی انجام تا از بسیاری از مشکلات جلوگیری شود.

  دکتر ‘محمدحسین داوری’ افزود: یزد در سرطان مثانه که مربوط به شغل افراد است رتبه سوم کشور را داراست که باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا این بیماریها علاوه بر افراد بر روی خانواده آنها نیز تاثیر گذار است.

  داوری یادآور شد: یزد بعنوان قطب علمی طب کار شناخته شده، کارهای خوبی در این زمینه انجام شده و باز هم جای کار دارد.

  یک کارشناس تغذیه نیز گفت: بیماری های دیابت، قلب و عروق یکی از مشکلات اساسی استان یزد است.

  دکتر حسن مظفری افزود: با توجه به استرس های موجود در مقاطع مختلف زندگی، بررسی این موضوع نیاز به پژوهش دارد که در این راستا باید تاثیرات مواد غذایی نیز بررسی شود.

  وی با اشاره به عوامل تاثیر گذار بر سلامت انسان گفت: در بسیاری از موارد شرایط خاص محیطی در استان یزد، زمینه ساز رشد سرطان است.

  وی از برگزاری همایشی به همین مناسبت، 28 بهمن ماه در استان یزد خبر داد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/aIijs

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *