• کد خبر: 41083
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 تیر 1394 - 08:21
  رئیس کل دادگستری استان یزد:
  رئیس کل دادگستری استان یزد از رفع تصرف ۳۶۷ هکتار از اراضی ملی استان یزد خبر داد و گفت: با متخلفان این پرونده با جدیت برخورد خواهد شد.

  به گزارش اشکذر نیوز، محمدرضا حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین پرونده های قضایی استان یزد، شناسایی و دستگیری اعضای باند زمین خواری در یزد بود که با شناسایی این باند، ۱۷ نفر تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند که چند نفر از آنها دستگیر شده اند.

  وی افزود: اعضای این باند با چند بنگاه معاملات املاک و دفاتر تنظیم اسناد همکاری کرده و با یکدیگر باند بزرگی را تشکیل داده بودند.

  حبیبی بیان کرد: این باند، زمین هایی که امکان تنظیم مبایعه نامه سوری برای آنها فراهم بوده را شناسایی می کردند و با تنظیم اسناد قلابی، اراضی را خرید و فروش می کردند.

  وی تصریح کرد: این باند با خرید زمین های بیت المال، از مردم سه میلیارد تومان پول دریافت کردند که همه این موارد در پرونده ثبت شده و در دست پیگیری است.

  حبیبی یادآور شد: ارزش کل اراضی رفع تصرف شده ۱۲ میلیارد تومان است و کار پیگیری موارد زمین خواری توسط شورای حفظ حقوق بیت المال با جدیت دنبال می شود.

  رئیس کل دادگستری استان یزد از بیان کرد: ضمن اینکه دستگاه قضایی برخورد جدی با زمین خواران خواهد داشت، مردم نیز باید در خرید و فروش های خود از دستگاه های ذیربط استعلام های لازم را به عمل آورند و از صحت و سلامت اسناد مالکیت اطمینان حاصل کنند تا راه بر تکرار این قبیل زمین خواری ها بسته شود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yCVDa

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *