اشکذر خبر

رئیس آبفای شهرستان در دیدار با اعضای شورای شهر اشکذر:

۲۴درصد آب شرب در شهرستان اشکذر پرت می رود/ نیمی از شبکه آب رسانی شهرستان فرسوده است

شناسه خبر : 102202 | تاریخ انتشار : : 11 آبان 1400 - 0:08 | ارسال توسط :

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان اشکذر طی حضور در جلسه شورای شهر اشکذر به بیان چالش‌های پیش روی این اداره پرداخت و با اشاره به فرسودگی نیمی از لوله‌های آب شهری اشکذر؛ گفت: متأسفانه پرت آب در لوله های زیر زمینی شهرستان اشکذر ۲۴درصد است.

به گزارش اشکذر خبر، جلسه اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر با  رئیس آب و فاضلاب شهرستان اشکذر شب گذشته در محل شهرداری اشکذر برگزار شد.

در این دیدار رئیس آب و فاضلاب شهرستان اشکذر ضمن قدردانی از اعضای شورای شهر جهت پیگیری امور آب و فاضلاب شهرستان اشکذر، به کیفیت بالای آب شرب شهرستان اشکذر پرداخت و بیان کرد: شهرستان اشکذر داری ۶ حلقه آب آشامیدنی با EC بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ می‌باشد که از لحاظ کیفیت بهترین آب در سطح استان است.

وی به بیان چالش‌های پیش روی این اداره پرداخت و با اشاره به فرسودگی نیمی لوله‌های آب شهری اشکذر گفت: متأسفانه پرت آب در لوله های زیر زمینی شهرستان اشکذر ۲۴درصد است که تنها راه حل جلوگیری از این مورد، اصلاح شبکه فرسوده آب می باشد که البته با هزینه بالایی همراه است و منابع مالی این اداره از عهده آن هرگز برنمی آید.

رئیس آب و فاضلاب شهرستان اشکذر به عمر بالای ۴۰ سال ۶۳ کیلومتر لوله‌های آب در شهرستان پرداخت و افزود: ما از فرسودگی لوله‌های آب آشامیدینی خبر داریم اما باید انتظارات برای اصلاح این خطوط نسبت به بودجه این اداره باشد و منطقی به این موضوع بنگریم.

این مقام مسئول در دیدار خود با تأکید بر اینکه در سال جاری، منابع مالی اداره آب و فاضلاب شهرستان اشکذر را ۱۲ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که از این مقدار نیز فقط ۷۰ درصد آن انتظار تحقق است؛ افزود: برای آب شرب شهرستان اشکذر ۶ حلقه چاه وجود دارد که تنها برای تعویض یکی از آن‌ها به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم که این اعداد با بودجه تخصیصی این اداره هم خوانی ندارد.

جعفری با بیان اینکه در شهرستان اشکذر ۴۰ حلقه چاه برای تأمین آب شرب شهر یزد‌ زده شده است؛ تصریح کرد: اگر شورای شهر پیگیری‌های لازم را برای تخصیص حداقل یکی از  ۴۰ حلقه چاه‌زده شده را برای شهرستان اشکذر انجام دهد؛ کمک بسیار خوبی به آبفای اشکذر است که البته ناگفته نماند صحبت‌هایی مبنی بر  این مورد شده است که تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیده است.

سیدعلی اکبر رضوانی رئیس شورای شهر اشکذر در این دیدار با اشاره به انجام پیگیری‌های نافرجام  تخصیص حداقل یکی از ۴۰ حلقه چاه آب موجود در شهرستان اشکذر که در حال انتقال آب به شهرستان یزد است؛ گفت: اشکذر بر روی منابع آبی استان قرار دارد اما هیچ نفعی برای این شهرستان نداشته است.

علیرضا پیشداد رئیس شورای شهر اشکذر نیز با خیر مقدم به رئیس آبفای شهرستان و هیأت همراه به تأسیس بی‌رویه صنایع پرآبخواه در اشکذر اشاره کرد و افرود: بارندگی شهرستان اشکذر در سال‌های گذشته زیر ۹۰ میلی‌متر بوده است که پر واضح است برای این حجم اندک از بارندگی بباید صنایع کم آب خواه در این شهرستان مستقر باشند اما بلعکس آن را شاهدیم به طوری که شهرستان اشکذر پر شده از صنایعی همچون کاشی و فولاد که جز کارخانه جات پرآبخواه به شمار ‌می‌روند.

وی با بیان این نکته که مصرف آب مردم نسبت به مصرف کارخانه جات در این شهرستان بسیار ناچیز است؛ تصریح کرد: می‌بایست جلو گسترش صنایع پرآبخواه در این شهرستان را گرفت تا بیش از این دچار بحران کم آبی در سال های نه چندان دور نشویم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/3eNWS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *