• کد خبر: 19439
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 فروردین 1392 - 15:52
  رئیس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد
  معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد تعداد افرادی که برنامه وسیع انتخابات استان یزد را با سازماندهی و نظارت ستاد مرکزی انتخابات استان، نظارت و مدیریت می کنند را 20 هزار نفر از نیروهای مردمی دانست و افزود: این افراد از نیرو های مردمی و مورد اعتماد محل هستند.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از یزد رسا صبح امروز غلام حسین دشتی معاون سیاسی استاندار یزد در اولین جلسه رسانه ای ۹۲ در نشست خبری ستاد انتخاباتی کشور که در استانداری یزد برگزار شد ضمن تسلیت ایام فاطمیه و رحلت حجت الاسلام و المسلمین گفت: یحیی زاده یک الگوئی رفتاری برای همه کارگزاران در کشور و خدمت گذاری مخلص بودند که ادارات خاصی به محرومین داشتند.

  دشتی در خصوص اهمیت انتخابات به تبیین و روشن گری در این خصوص پرداخت و افزود: انتخابات یک رویداد سیاسی-اجتماعی و مهمتر از آن یک رویداد فرهنگی است، به همین دلیل رهبر معظم انقلاب به دلیل رقم خوردن بزرگ ترین و حساسترین حماسه اقتصادی و شکل گیری یک حماسه نوین ایران اسلامی این سال را به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کرده اند.

  رئیس ستاد انتخابات استان یزد در خصوص تحقق حماسه سیاسی گفت: ایثار و از خود گذشتگی و حضور انقلابی و بسیج همگانی از لوازم این حماسه سیاسی است که با تلفیق حماسه اقتصادی محقق خواهد شد.

  وی گفت: کارشناسان علوم اجتماعی انتخابات را بهترین نوع مشارکت دانسته اند که هم مولد سرمایه گذاری اجتماعی وهم بیانگر سرمایه اجتماعی و عامل رشد و بالندگی و به نوعی شکل دادن به قدرت و نظارت و توزیع مناسب قدرت در بین نخبگان جامعه است.

  دشتی انتخابات را مهمترین نوع مردم سالاری و نماد مشروعیت و مقبولیت یک نظام دانست و تصریح کرد: انتخابات انتقال مسالمت آمیز قدرت است مخصوصاً در نظام اسلامی که همه چیز بر پایه اداره مردم است و نخبگان و خواص به تکاپو در می آیند.

  وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورا های اسلامی شهر و روستا گفت: هدف ما در استانداری ایجاد یک سازو کار درست به منظور شرکت گسترده اقشار مختلف مردم در انتخابات است

  معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد افزود: روش ما در انتخابات آتی عمل به قانون و آیین نامه هاست که این اقدام زمینه اعتماد مردم را فراهم می کند.

  رئیس ستاد انتخابات استان یزد در خصوص ثبت نام شورا ها و ریاست جمهوری گفت: ثبت نام شوراها با فرمانی که از سوی وزیر کشور دیروز ابلاغ شد از ۲۶ فروردین آغاز و به مدت یک هفته تا دوم اردیبهشت ادامه دارد همچنین ثبت نام ریاست جمهوری از ۱۷ اردیبهشت به مدت ۵ روز تا ۲۱ اردیبهشت ادامه دارد.

  وی تعداد شوراهایی که در استان یزد شکل خواهد گرفت را حدود ۳۸۰ مورد نام برد و افزود: شورای شهرستان یزد ۲۱ مورد خواهد بود.

  دشتی حوزه های انتخابیه که مجموع فرمانداری ها و بخشداری ها را شامل می شود را ۲۹ مورد دانست و افزود: تعداد شعب را هیئت های اجرایی مشخص خواهند کرد.

  وی تعداد افرادی که برنامه وسیع انتخابات استان یزد را با سازماندهی و نظارت ستاد مرکزی انتخابات استان، نظارت و مدیریت می کنند را ۲۰ هزار نفر از نیروهای مردمی دانست و افزود: این افراد از نیرو های مردمی و مورد اعتماد محل هستند.

  وی افرادی که ۱۸ سالشان تا روز انتخابات تمام شده باشد را واجد شرکت در انتخابات دانست و گفت: رسانه ها نقش بسیار موثری در هرچه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات دارند زیرا ه تبیین این امر مهم بر عهده رسانه ها است.

  وی گفت: با توجه به اینکه ایران یک الگوی جهانی برای مدیریت در دنیاست یک بلوغ عمیق سیاسی را در حوزه فرهنگ سیاسی که جمهوری اسلامی امروز آن را ارائه می کند.

  پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ – ۱۱

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9XWy7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *