اشکذر خبر


۱۲ فروردین؛ آری بزرگ ملت ایران به جمهوری اسلامی

شناسه خبر : 115344 | تاریخ انتشار : : ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱ | ارسال توسط :

دوازدهم فروردین روز تحقق آرمان‌های بلند مردم، روزی است که ملت ایران به جمهوری اسلامی «آری» گفت.

به گزارش اشکذرخبر، ۱۲ فروردین، صراطی بود که صالحان از آن گذشتند؛ در صف‌های ممتد ایستادند و رأی دادند، به آسانی از آن عبور کردند و به جمهوری اسلامی قدم نهادند.

 

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، روز ۱۲ فروردین را از بزرگ‌ترین عید‌های ملت ایران بر شمردند. انتخاب واژه «عید» برای روز بزرگی، چون دوازدهم فروردین، سزاوار و منطقی است؛ زیرا عید، روزی است که انسان در آن احساس مجد و غرور و سربلندی کند.

 

از این رو، دوازدهم فروردین از عید‌های بزرگ تاریخ پس از پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی ایران و روز غرور و سربلندی ملت مسلمان ایران است.

 

روز ۱۲ فروردین، نظام جمهوری اسلامی با ۹۸/۲ درصد آرای ملت مسلمان تثبیت شد و بار دیگر واقعه‌ای مهم در تاریخ به وقوع پیوست؛ واقعه‌ای شگرف که استکبار جهانی هرگز آن را پیش بینی نمی‌کرد.

 

 

سرکردگان کفر و الحاد جهانی که از دیدگاه آنان، هیچ ملتی نباید سرنوشت خود را به دست گیرد سعی و تلاش می‌کردند از ادامه نظام جمهوری اسلامی در ایران جلوگیری کنند، اما بی خبر از آن که انقلاب اسلامی، از قیام حسین علیه السلام الگو گرفته است.

 

جمهوری اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در تبیین واژه جمهوری اسلامی چنین می‌فرمایند: جمهوری اسلامی، از لحاظ معنای تحت اللفظی بر دو پایه استوار است: یکی جمهور مردم؛ یعنی آحاد مردم و جمعیت کشور، این‌ها هستند که امر اداره کشور و تشکیلات دولتی و مدیریت کشور را تعیین می‌کنند، و دیگری اسلامی؛ یعنی این حرکت مردم، بر پایه تفکر اسلام و شریعت اسلامی است.

 

این یک امر طبیعی است. در کشوری که اکثریت قریب به تمام آن مسلمان هستند، آن هم مسلمان مؤمن و معتقد و عامل، که در طول زمان، ایمان عمیق خودشان را به اسلام ثابت کرده اند و نشان داده اند، در چنین کشوری، اگر حکومتی مردمی است، پس اسلامی هم هست.

 

رأی به اسلام

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور گسترده مردم در یوم اللّه ۱۲ فروردین و رأی قاطع آنان را رأی اسلام و اندیشه‌های اسلامی برشمرده و می‌فرمایند: مردم اسلام را می‌خواهند. این از روز اوّل گفته شد و در طول سال‌های متمادی نیز تجربه شد.

 

امروز هم واضح‌ترین حقیقت در نظام ما این است که آحاد و توده مردم از نظام حاکم بر کشور می‌خواهند که مسلمان باشد… و اسلام را در جامعه تحقق ببخشد.

 

 

این حکومت و این نظام، با این نام در دنیا اعلام شد و تشکیل شد. مردم هم رأی دادند، و نام جمهوری اسلامی را حاکی از اسلام دانستند بنابراین آرای خود را به نام جمهوری اسلامی در صندوق ریختند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/5QXN9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *