• کد خبر: 25101
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 2 مهر 1392 - 17:36
  صالح جوکار خبر داد:
  نمایندگان مجلس شورای اسلامی به یک فوریت طرحی رأی دادند که در صورت تصویب نهایی زمان برگزاری انتخابات حوزه های انتخابیه فاقد نماینده تغییر خواهد کرد.

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی به یک فوریت طرحی رأی دادند که در صورت تصویب نهایی زمان برگزاری انتخابات حوزه های انتخابیه فاقد نماینده تغییر خواهد کرد.

  محمدصالح جوکار، طراح طرح اصلاح ماده 4 قانون انتخابات مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 مهر) مجلس شورای اسلامی، درباره ضرورت تصویب این طرح گفت: براساس ماده 4 قانون انتخابات مجلس، انتخابات میان دوره ای در حوزه‌های فاقد نماینده هم زمان با انتخابات بعدی برگزار خواهد شد از این رو با توجه به اینکه تا 3 سال آینده انتخاباتی برگزار نمی شود هزاران نفر از مردم حوزه انتخابیه فاقد نماینده سرگردان می شوند بر این اساس تصویب دو فوریت این طرح ضرورت دارد.

  نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوزه تفت و میبد که فاقد نماینده در مجلس است، افزود: از آنجا که نمایندگان حلقه اتصال مردم با بخش های مختلف نظام هستند چنانچه به هر دلیل نماینده ای از انجام وظیفه خطیر نمایندگی محروم شد باید خلاء نبود نماینده به سرعت پر شود.

  غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس در مخالفت با دو فوریت این طرح و موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس در موافقت با فوریت این طرح سخنرانی کردند.

  گفتنی است نمایندگان مجلس با دو فوریت این طرح مخالفت کردند اما یک فوریت آن با 119 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 138 رأی مأخوذه به تصویب رسید.

  گفتنی است باهنر که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت با اشاره به نکاتی که نمایندگان در مخالفت با دو فوریت طرح ها و لوایح مطرح کردند گفت: اگر نمایندگان به دو فوریت طرحی رأی نمی دهند به دلیل این است که احساس می کنند باید کار کارشناسی بیشتری روی طرح انجام شود.

  منبع : سایت نماینده مردم یزد و اشکذر درمجلس

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/X35SQ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *