اشکذر خبر

خطیب نماز جمعه اشکذر:

یکی از مصادیق مهم نشان دادن جمهوریت، صحنه انتخابات است

شناسه خبر : 98924 | تاریخ انتشار : : 15 خرداد 1400 - 14:48 | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر در بخش دیگر از خطبه های خود، یکی از مصادیق مهم نشان دادن جمهوریت  را صحنه انتخابات دانست و تاکید کرد: همه باید در انتخابات شرکت کنند، و هیچ کس نمی تواند به بهانه های واهی آن را انجام ندهد، بله باید شایسته ترین را انتخاب کنند.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به نزدیکی شهادت امام صادق علیه السلام  ضمن تاکید بر برپایی مجالس امام صادق علیه السلام با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به روایت کوتاهی از آن امام  همام اشاره کرد و گفت: تقوا پیشگان کم خرج و زحمت ترین مردم دنیا و کمک کارترین آنان به تو هستند. به یاد داشته باشى، یاریت مى دهند، فراموش کنى، به یادت مى آورند.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان در ادامه به ۱۴ خرداد روز رحلت حضرت امام راحل اشاره داشت و افزود: امام راحل بزرگترین هدیه الهی در قرن معاصر ما بوده است ، امروز هم رهبر عزیزمان که به مناسبت رحلت حضرت امام (ره) صحبت کردند از بزرگترین میراث امام که نظام جمهوری اسلامی بود یاد گردند ، امام راحل فرمودند ، جمهوری اسلامی نه یک کلمه زیاد نه یک کلمه کم ، رهبر عزیز هم فرمودند این میراث هم در زمان حضرت امام و هم پس از آن مورد هجمه قرار گرفت.

وی در بخش دیگر از خطبه های خود، یکی از مصادیق مهم نشان دادن جمهوریت  را صحنه انتخابات دانست و تاکید کرد: همه باید در انتخابات شرکت کنند، و هیچ کس نمی تواند به بهانه های واهی آن را انجام ندهد، بله باید شایسته ترین را انتخاب کنند ، همانطور که در خطبه ۱۷۳ نهج البلاغه آقا امیرالمومنین علیه السلام ویژگیهای کسی که باید به او پرچم را سپرد سه ویژگی”صبر، بصیرت، حلم ” است یکی از علم ها هم در زمان ما همین انتخابات ریاست جمهوری است.

طالبیان اظهار داشت: نکته دیگر پیرامون انتخابات شورای شهر در شهر اشکذر و شهر مجومرد است، خوب کسانی که صلاحیت های آنها برای انتخابات تائید شده است در مکانی جلسه بگیرند و در آنجا وظایف شوراها به افراد گفته شود و همه ببیند که اولا آیا با وظایف آشنا هستند ثانیا آیا فرصت انجام دارند، ” آشنایی و فرصت ” دو مقوله بسیار مهم شورای شهر اشکذر و مجومرد باشد چه بسا افراد آشنا و توانمند باشند که فرصت خدمت در شورا را نداشته باشند پس کار را به ” آشناهای به وظایف و دارای وقت و فرصت سپرد ” انشالله.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/U4ZTJ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *