• کد خبر: 25954
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 20 آبان 1392 - 20:00
  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه فرانسه در مذاکرات ژنو با زیر سؤال بردن استقلال خود، به مزدور آمریکا تبدیل شد، گفت: رفتار فرانسه طوری بود که گویا آمریکا در مذاکرات ژنو، نماینده‌ دیگری غیر از شرمن دارد.

  به گزارش اشکذر نیوز؛ محمد صالح جوکار و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با  فارس با اشاره مذاکرات اخیر ژنو، گفت: آمریکا و فرانسه در مذاکرات اخیر ژنو تقسیم نقش کرده بودند.

  نماینده مردم یزد و اشکذر با بیان آمریکا برای حفظ ژست دیپلماتیک خود حفظ کند، فرانسه را برای کارشکنی‌ در مذاکرات مامور کرده است، تصریح کرد: رفتار فرانسه در شان یک کشور مستقل نیست و فرانسه با اقدامی که در مذاکرات ژنو انجام داده استقلال سیاسی کشورش را زیر سؤال برد؛ این اقدام تا حدی بود که می‌توان گفت آمریکا در مذاکرات ژنو ۲ نماینده داشت و خانم شرمن تنها نماینده آمریکا نبود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه نهادهای بین‌المللی ابراز دست قدرت‌های بین‌المللی شده‌اند، اظهار داشت: فرانسه در مذاکرات ژنو، مزدوری و پادوی آمریکا را انجام می‌داد که این امر بعید است مورد پذیریش مردم فرانسه قرار بگیرد.

  جوکار از کشورهای غربی خواست با اتخاذ تدابیر لازم مانع سؤاستفاده فرانسه از آبروی کشورهای اروپا باشد.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/kYcCn

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *