اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

گوگل دامنه خود را برای یک دقیقه فروخت!

شناسه خبر : 49438 | تاریخ انتشار : : 13 بهمن 1394 - 11:23 | ارسال توسط :

عجیب ترین و بزرگ ترین خرید اینترنتی که درباره آن شنیده اید چیست؟ به گزارش کلیک، این هفته گوگل اعلام کرد به مردی که برای یک دقیقه صاحب دامنه google.com شده بود شش هزار دلار بابت این اشتباه خود پرداخت کرده است. شاید از خریدی که سنمی ود در اکتبر ۲۰۱۵ انجام داد شنیده باشید. […]

عجیب ترین و بزرگ ترین خرید اینترنتی که درباره آن شنیده اید چیست؟

به گزارش کلیک، این هفته گوگل اعلام کرد به مردی که برای یک دقیقه صاحب دامنه google.com شده بود شش هزار دلار بابت این اشتباه خود پرداخت کرده است. شاید از خریدی که سنمی ود در اکتبر ۲۰۱۵ انجام داد شنیده باشید. وقتی ود در لیست دامنه های گوگل آدرس google.com را تنها با قیمت دوازده دلار دید آن را خرید. در حالی که او فقط یک دقیقه صاحب این آدرس بود اما این کار سرمایه گذاری بزرگی برای او به حساب آمد.

وقتی آقای ود صاحب این دامنه مشهور شد گوگل به سرعت مبادله را لغو و به این شخص مبلغی را پرداخت کرد اما مقدار و شرایط این پرداخت تا این هفته مشخص نبود. این هفته گوگل در بلاگ خود اعلام کرد که به آقای ود ۶۰۰۶٫۱۳ دلار پرداخت کرده است، عددی که اگر از زاویه ای دیگر به آن نگاه کنیم شبیه کلمه google به نظر می رسد. این کار قسمتی از برنامه جایزه پیدا کردن آسیب پذیری ها بوده است، برنامه ای که در آن افرادی به عنوان جستجوگران رخنه های امنیتی به دنبال اشکلاتی در سیستم گوگل می گردند. از سال ۲۰۱۰ تا کنون که این برنامه اجرا شده، گوگل ۶ میلیون دلار به افرادی در سراسر جهان پرداخت کرده است که رخنه های امنیتی را در سایت آن پیدا کرده اند.

گوگل در بلاگ خود نوشت: جایزه دادن به کسانی که رخنه های امنیتی را در گوگل پیدا می کنند برای همه سودمند است. این جایزه های مالی در ساخت سرویس هایی امن تر به ما کمک می کند.

جایزه ود بزرگ ترین پرداخت این برنامه در سال ۲۰۱۵ نبود. این عنوان به یکی از جستجوگران امنیت اندروید می رسد که ۳۷۵۰۰ دلار دریافت کرد. مورد آقای ود وقتی جالب تر می شود که بدانیم پس از اینکه او این پول را به خیریه بخشید گوگل آن را دو برابر کرد و مبلغ آن را به ۱۲۰۱۲٫۲۶ دلار رساند.

منبع : mentalfloss

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/VicAN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124