اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

گلچین مداحی شهادت امام رضا(ع)+دانلود

شناسه خبر : 68756 | تاریخ انتشار : : 27 آبان 1396 - 18:48 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر؛ امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان در یازدهم ذی قعده سال ۱۴۸ هـ. ق، در مدینه منوّره متولد شد. نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله؛ رضا، صادق، ‏صابر، فاضل، قرة ‏اعین المؤمنین و… هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است. پدر […]

به گزارش اشکذر خبر؛ امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان در یازدهم ذی قعده سال ۱۴۸ هـ. ق، در مدینه منوّره متولد شد. نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله؛ رضا، صادق، ‏صابر، فاضل، قرة ‏اعین المؤمنین و… هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است.

پدر بزرگوار امام رضا، امام موسی کاظم (ع) پیشوای هفتم شیعیان بودند که در سال ۱۸۳ ﻫ.ق، به دست هارون عباسی به شهادت رسیدندو مادر گرامیشان نجمه (تکتم) نام داشت.

امام رضا (ع) در مدینه، پس از شهادت پدر، امامت بر مردم را بر عهده گرفت، و به رسیدگى امور پرداخت، شاگردان پدر را به دور خودش جمع کرد و به تدریس و تکمیل حوزه علمیه جدش امام صادق (ع) مشغول شد و در این راستا گام هاى بزرگ و استوارى برداشت.مدت امامت حضرت رضا(ع)، حدود ۲۰ سال طول کشید، که ۱۷ سال آن در مدینه و سه سال آخر آن در خراسان گذشت.

در مورد تعداد فرزندان آن حضرت اختلاف وجود دارد، برخی امام جواد(ع) را تنها فرزند ایشان دانسته و گروهی نیز فرزندان دیگری را برای حضرتشان بر­می­شمارند.امام رضا (ع) پس از هفده سال سکونت در مدینه و تبلیغ دین و ارشاد مردم، با نقشه و حیله مأمون عباسی، راه خراسان را در پیش گرفت. آن حضرت پس از قبول اجباری ولایت عهدی مأمون و گذشت سه سال، در ۵۵ سالگی به دست این خلیفۀ عباسی به شهادت رسید.با فرارسیدن شهادت امام رضا (ع)فایل صوتی گلچین مداحی شهادت امام رضا(ع) قابل دریافت است.

 

حاج منصور ارضی/روضه امام رضا(ع)
حاج محمدرضا طاهری/نگاهم فقط به گنبد
حاج محمود کریمی/از کوچیکیم یادم میاد
حاج سیدمجید بنی فاطمه/نماهنگ منو دریافت
حاج سیدمهدی میرداماد/خدارا شکر که هرکی بپرسه ازم کجایی ام؟
حاج شهروز حبیبی/ای حرمت جنت خوش بو
حاج میثم مطیعی/ما زلف داده ایم پریشام شود همین
حاج عبدالرضا هلالی/کبوترم هوایی شدم
استاد کریم خانی/مناجات با امام رضا(ع)
حاج مهدی سلحشور/رسیده شب آخر
حاج حسین سیب سرخی/زمینه/شهادت امام رضا(ع)
کربلایی جواد مقدم/حرم قبله رازم شور و احساسم
حاج مهدی رسولی/آقای خوبم میدونی بی تو
کربلایی حسین طاهری/منو کمک کن
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YhRP8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124