اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
رئیس شورای اسلامی روستای تقویه اعلام کرد:

گله مندی مردم روستای تقویه از مسئولین به دلیل بی آبی و کمبود امکانات

شناسه خبر : 96595 | تاریخ انتشار : : 16 بهمن 1399 - 0:01 | ارسال توسط :

رئیس شورای اسلامی روستای تقویه با اشاره برخی مسائل و مشکلات این روستا به اشکذر خبر گفت: ساکنان این روستا از خشک شدن قنات آب کشاورزی شان، کمبود‌ امکانات و فضای ورزشی و عدم واگذاری زمین برای مسکن جوانان گله مندی دارند.

به گزارش اشکذر خبر؛ یکی از مناطق روستایی کم برخوردار در بخش خضرآباد شهرستان اشکذر؛ روستای تقویه می‌باشد. روستایی که در زمانی نه چندان دور شغل اکثر اهالی آن کشاورزی و دامداری بود و سالانه افزون بر ۱۰۰ تن انار و دیگرمحصولات کشاورزی مثل مرزنگوش، تخمه کدو و سر درختی ها ازمزارع و باغات خود برداشت می کردند.

حسینی رئیس شورای اسلامی این روستا در این رابطه به اشکذر خبر گفت: با ساخت استخرهای ذخیره آب در روستاهای بالادست و کم شدن نزولات آسمانی و نیز بی مهری مسئولان درخصوص تخصیص اعتبار کافی برای احیا و مرمت قنات این روستا اهالی این روستا مجبور هستند تا برای ادامه کسب و کارخود آب را از مرکز استان خریداری و با تانکر به روستا بیاورند.

حسینی با اشاره به اینکه این امر به هیچ وجه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست؛ گفت: ساکنان این روستا از خشک شدن قنات آب کشاورزی شان، کمبود‌ امکانات و فضای ورزشی و عدم واگذاری زمین برای مسکن جوانان گله مندی دارند.

وی یادآور شد: مردم  روستای تقویه هم چنینن خواستار رسیدگی و حل مشکل بازسازی و ساماندهی کوچه ها و معابر در این منطقه هستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GAPLY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec