گزارش های میدانی و مردمی حاکی از آن است که وضعیت نانوانی های اشکذر در برخی از روزهای تعطیل اسفبار و مانند یک شهر جنگ زده است.

به گزارش اشکذر خبر، مدتی زمان طولانی است که گلایه های مردمی به تحریریه خبر، از وضعیت اسفبار نانوایی های شهر اشکذر خبر می دهد.

بر همین اساس؛ یک روز جمعه تصمیم به تهیه یک گزارش مردمی و میدانی گرفتیم.

 گزارش‌های میدانی و مردمی حکایت از این دارد که برخی از نانوایی‌های اشکذر، علاوه بر افت کیفیت نان، دارای ساعات نامنظم و تعطیلی‌های غیرمجاز هستند و در برخی موارد اقدام به فروش آرد سهمیه‌ای می‌کنند که این نشانه عدم نظارت از سوی دستگاه‌های متولی دولتی در این شهر است.

 یک شهروند می‌گوید در روزهای تعطیل را برای تهیه نان سرتاسر اشکذر را جستجو می‌کنیم و تعداد کمی از نانوایی‌ها پخت می‌کنند و مردم مجبورند در صف‌های طولانی نانوایی بایستند.

 غلامرضا س می‌گوید جمعه گذشته تمام اشکذر را دور زدم تنها سه نانوایی پخت می‌کردند.

 شهروند دیگری می‌گوید در برخی از روزهایی که بین تعطیلی است برخی از نانوایی‌هایی که غیربومی هستند ۴ یا ۵ روز تعطیل هستند بدون آنکه نانوایی جایگزین آنها شود.

 ع م یکی از کارمندانی است که هر روز ساعت ۶ یا ۶:۳۰ به سمت محل کار خود حرکت می‌کند، او می‌گوید در این ساعت هیچ یک از نانوایی‌های اشکذر باز نیستند درحالی‌که برخی از شهرهای هم‌جوار صبح زود نان پخت می‌کنند و وقتی به مسئولان مربوطه می‌گوییم آنها می‌گویند ما نمی‌توانیم نانوایی‌ها را اجبار کنیم.

 یکی از نانوایی‌های باسابقه اشکذر می‌گوید متأسفانه بعضی از همکاران اقدام به فروش آرد سهمیه‌ای می‌کنند و به دلیل نظارت کم نانوایی‌هایی متخلف و نانوایی‌هایی که فعالیت مطلوب دارند؛ یکسان برخورد می‌شود.

 در بحث کیفیت نان یک شهروند اشکذری می‌گوید برخی از نانوایی‌ها از جوش‌شیرین بیش از حد مجاز استفاده می‌کنند و یا خمیری دارند اصطلاحاً برنیامده است، بنده در مراجعه به یک نانوایی برای خرید نان، دو عدد نان بی‌کیفیت را به نانوا مرجوع کردم.

 دهقانی یکی دیگر از شهروندان ضمن گلایه‌مندی از وضعیت کنونی نانوایی‌ها عنوان می‌کند: اگر مسئولان بومی شهرستان بودند و باید روزانه به نانوایی مراجعه می‌کردند شاید پیگیری بیشتری برای رفع این مشکل می‌کردند.

به نظر می‌رسد نانوایی‌های شهر اشکذر به‌عنوان مرکز شهرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و نبود نظارت کافی نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

 این در حالی است که فرماندار اشکذر چندی پیش به نانوایی‌های متخلف هشدار داده و گفته بود «سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف کم می‌شود» اما به نظر می‌رسد این هشدارها و تذکرها به‌تنهایی کافی نیست و تدبیر این مشکل نیازمند نظارت کافی و برخورد های قانونی قاطع است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/f5I5d