اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

گسترش صنایع فولادی در شهرستان اشکذر با نظارت اداره محیط زیست ادامه می یابد

شناسه خبر : 71717 | تاریخ انتشار : : 27 اسفند 1396 - 13:19 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، «علی زینی وند» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در آخرین نشست شورای اداری شهرستان اشکذر در سال 96 با اشاره به اشتغال ایجاد شده توسط صنایع فولاد و کاشی اظهار داشت: به جای حذف صنایع فولاد و کاشی باید محیط زیست نظامند مسئله رعایت استاندارها را پیگیری […]

به گزارش اشکذر خبر، «علی زینی وند» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در آخرین نشست شورای اداری شهرستان اشکذر در سال 96 با اشاره به اشتغال ایجاد شده توسط صنایع فولاد و کاشی اظهار داشت: به جای حذف صنایع فولاد و کاشی باید محیط زیست نظامند مسئله رعایت استاندارها را پیگیری کند و در صورت تخلف واحد صنعتی این واحد تعطیل شودو

وی با اذعان به این مسئله که استقرار صنایع در استان یزد در مقطعی تصمیم گیری شده و تصمیم صحیحی نیز بوده است، گفت: به جای این که سنگ معدن برای مواد اولیه فولاد به کنار سواحل دریا آورده تصمیم گرفته شد که برای تولید آب را به استان انتقال دهند که این اقدام دیر انجام شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همچنین افزود: به جای پاک کردن صورت مسئله و معطل نگه داشتن یک مجتمع بزرگ تولیدی باید مسئولان شهرستان گروههای محیط زیستی را توجیه کنند.

وی در ادامه به وضعیت زیرساخت‌های ناتمام استان به‌ویژه در خصوص پروژه‌های دولتی گفت: ضروری است مدیران دستگاه‌ها با بهره‌گیری از پتانسیل‌های بخش خصوصی و نیز اعتبارات ملی نسبت به تکمیل آن‌ها اقدام نمایند.
زینی وندر بابیان اینکه یکی از راهکارهای موفق در این زمینه جذب اعتبارات ملی با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری خارجی و فاینانس است افزود: در همین راستا استان یزد نیز ضمن هدف‌گذاری در این زمینه موفق به جذب 330 میلیون دلار سرمایه خارجی برای دو شرکت دانش‌بنیان شده است.
وی پرهیز از تزریق منابع برای واحدهای مستهلک و فاقد بازده را از اصول اساسی تیم اقتصادی استان برشمرد و ادامه داد: دولت با هدایت سرمایه‌ها برای واحدهای فعالی که از تکنولوژی‌های به‌روز برخوردارند در ایجاد اشتغال پایدار و تحرک اقتصادی موفق بوده است.
بهره‌گیری از مدیران کارآمد، جسور و بادانش نکته دیگری بود که معاون استاندار بر آن تأکید کرد و اظهار داشت: کار کارشناسی با بهره‌گیری از توان، نیرو و سرمایه‌های خرد داخلی راهکاری مؤثر برای برون‌رفت از مشکلات کنونی است.
زینی وند استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و جذب سرمایه‌های خرد شهروندان را در جهت تکمیل زنجیره تولید کشور حیاتی برشمرد و در این خصوص گفت: با استفاده از سرمایه‌های خرد کشور و نیز توان تعاونی‌ها می‌توان علاوه برافزایش سهم درآمد کشور نسبت به افزایش میزان اشتغال در مناطق مختلف به‌ویژه روستاها اقدام نمود.
جذب 97 درصد از اعتبارات روستایی برای ایجاد اشتغال نکته دیگری بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار به آن اشاره کرد و افزود: با افزایش نشست‌های کارگروه اشتغال استان و شهرستان‌ها روند پرداخت تسهیلات در بانک‌ها تسهیل و تا پایان فصل بهار این مبالغ به واحدهای تولیدی پرداخت خواهد شد.

در پایان این نشست از مدیران ادارات و خبرنگاران شهرستان تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rvgdm
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124