اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
به بهانه هجدهمین سال تاسیس

گزارش اقدامات دانشگاه آزاد واحد اشکذر منتشر شد

شناسه خبر : 97084 | تاریخ انتشار : : 07 اسفند 1399 - 19:58 | ارسال توسط :

واحد آزاد اسلامی اشکذر که یادگار خیّر نیک اندیش مرحوم کلانتریان است تاکنون بالغ بر ۴ هزار دانش‌آموخته تحویل جامعه داده است و توانسته به نحوی بارز و شایسته در پرورش و شکوفایی و تربیت جوانان و دانشجویان ایران اسلامی، نقش اساسی و غیر قابل انکار ایفا کند و حرکت پرشتاب خود را سرعت بخشد.

به گزارش اشکذر خبر؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با ۹۰۰ دانشجو در ۲۰ رشته‌مقطع و ۸۰ عضو هیئت‌ علمی و کارمندانی کوشا و پرتلاش در استان یزد در عرصه علمی، آموزشی و پژوهشی فعال است.

شکل‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر اوایل سال ۷۹ و مجوز راه‌اندازی رسمی آن ۷ اسفند ۱۳۸۱ با مساعدت رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به تصویب رسید.

بنابر این گزارش ابتدا خیّر محترم، شادروان حاج محمدحسین کلانتریان با همت والای خود بخشی از هزینه ساخت ساختمان اصلی دانشگاه را تقبل کرد، متعاقب آن زمینی به مساحت ۲۰ هکتار از طرف اداره منابع طبیعی به دانشگاه واگذار شد و اردیبهشت ۱۳۸۰ در  مراسمی باشکوه با حضور مسئولان استان یزد و شهرستان اشکذر کلنگ ساخت فاز نخست ساختمان اداری و آموزشی کلانتریان به زمین زده شد.

این دانشگاه پس از پنج سال با زیربنای ۴هزار متر مربع در چهار طبقه شامل ۲۰ باب کلاس درس، ۱۵ باب اتاق اداری و آموزشی، کتابخانه، نمازخانه، سالن اجتماعات، سلف سرویس و چهار باب سالن آزمایشگاه، مهر ۱۳۸۵ به بهره برداری رسید.

این مرکز دانشگاهی فعالیت رسمی آموزشی خود را ۵ مهر ۸۲ با پذیرش ۱۶۴ دانشجو در سه رشته کاردانی حسابداری، ادبیات و کامپیوتر در یک باب ساختمان استیجاری آموزش و پرورش آغاز کرد و اکنون پس از گذشت ۱۸ سال بیش از ۴ هزار دانش‌آموخته تحویل جامعه داده است.

همزمان با افزایش تعداد دانشجویان، سال ۱۳۸۳ به همت خیّر گرانقدر دیگری به نام مرحوم حاج رضا دهقانی اشکذری ساختمان نیمه‌سازی با ۲ هزار متر مربع زیربنا در دو طبقه و ۷ هزار متر مربع زمین به دانشگاه اهدا شد که پس از انجام عملیات تکمیلی در مهر همان سال با حضور رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی به بهره برداری رسید.

با افزایش تعداد دانشجویان، رشته‌ها و سایر شاخص‌های مورد نیاز در مرداد ۱۳۸۷ درجه این دانشگاه از مرکز آموزشی وابسته به واحد دانشگاهی مستقل ارتقا یافت.

اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر به عنوان یکی از واحدهای دانشگاهی موفق استان یزد دارای ۹۰۰ دانشجو در ۲۰ رشته در مقاطع دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد ناپیوسته و کارشناسی و کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) با بیش از ۸۰ نفر هیئت‌علمی تمام وقت و حق‌التدریس و ۲۰ نفر کارمند رسمی، پیمانی و قراردادی و شرکتی فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را ادامه می‌دهد.

واحد اشکذر بالغ بر ۴ هزار دانش‌آموخته تحویل جامعه داده است و توانسته به نحوی بارز و شایسته در پرورش و شکوفایی و تربیت جوانان و دانشجویان ایران اسلامی، نقش اساسی و غیر قابل انکار ایفا کند و حرکت پرشتاب خود را سرعت بخشد.

این دانشگاه در مقطع دکتری در دو رشته  زیست‌شناسی سلولی و مولکولی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی، مهندسی برق قدرت گرایش سیستم‌های قدرت، مشاوره گرایش مشاوره خانواده، پژوهش هنر، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، ژنتیک، میکروبیولوژی گرایش میکروب‌های بیماری‌زا پذیرش دانشجو دارد.

واحد اشکذر دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی نیز در رشته‌های آموزش مشاوره و راهنمایی، مدیریت دولتی، حسابداری، تأسیسات، روان‌شناسی، مهندسی تکنولوژی برق، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی، مهندسی فناوری مکانیک گرایش تأسیسات حرارتی و برودتی پذیرای علاقه‌مندان به تحصیل است.

علاقه‌مندان به رشته‌های‌کاردانی در این دانشگاه می‌توانند در مقطع کاردانی نیز در رشته‌های حسابداری، تأسیسات گرایش تهویه مطبوع و برق صنعتی (الکتروتکنیک) ادامه تحصیل دهند.

افتخارات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر

کشف داروی ضد‌سرطانی با منشأ گیاهی و جانوری دستاورد جدید یکی از دانشجویان زیست شناسی، کسب رتبه دوم مرکز تحقیقاتی زیست فناوری پزشکی در سال ۹۸، درخشش انجمن‌های علمی دانشجویی در این واحد دانشگاهی در استان یزد به لحاظ بیشترین تعداد انجمن‌های علمی دانشجویی فعال (۵۸ درصد)، انتخاب پژوهشگر برتر دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان یزد در سال ۹۸  در گروه علوم پایه از واحد اشکذر،  چاپ چهار جلد کتاب تخصصی در زمینه زیست‌شناسی و مکانیک از جمله مهم‌ترین توفیقات و افتخارات این واحد دانشگاهی در سال‌های اخیر بوده است.

فعالیت مدرسه سما در اشکذر

دبیرستان دخترانه سما (دوره متوسطه اول) دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با مجوز اداره آموزش و پرورش از مهر ۱۳۹۸ فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و با داشتن کادر مجرب و امکانات مناسب توفیقاتی به‌دست آورده که کسب مقام نخست مسابقه پادکست صوتی استان یزد با موضوع «دوست شهید من»؛ توسط مربی پرورشی دبیرستان، کسب رتبه برتر در مسابقات تورنی تیم ریاضی شهرستان اشکذر توسط دانش‌آموزان دبیرستان، کسب رتبه دوم در مرحله نخست آزمون علمی عملکردی توسط دانش‌آموزان دبیرستان از مهم‌ترین این دستاوردها بوده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر اکنون دارای ۲۰۳ هزار متر مربع زمین و حدود ۱۳ هزار متر مربع ساختمان شامل فضاهای آموزشی و اداری، سلف سرویس و بوفه، خوابگاه خواهران، سالن تربیت بدنی، نمازخانه، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، مرکز اینترنت، دانشکده تحصیلات تکمیلی، گروه مهندسی برق (شامل آزمایشگاه ها و کارگاه‌های الکترونیک، الکتروتکنیک، مهندسی برق قدرت) گروه‌ مهندسی‌مکانیک(شامل آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تهویه مطبوع، تأسیسات حرارتی و برودتی و تبدیل انرژی) آزمایشگاه‌های تحقیقاتی زیست‌شناسی، آزمایشگاه روان شناسی و مرکز تحقیقات زیست‌فناوری پزشکی، مرکز مشاوره وصال و … است.

مزایای تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر

تشکیل کلاس‌ها روزهای پایان‌هفته، پرداخت شهریه به صورت اقساط، پرداخت وام و تسهیلات دانشجویی، سرویس ایاب و ذهاب از شهر یزد، فاصله نزدیک دانشگاه به شهر یزد، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی مجهز و مدرن ازجمله مزایای تحصیل در این واحد دانشگاهی است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/odyse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec