اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

گزارشی از سفر به برزیل 2014

شناسه خبر : 30093 | تاریخ انتشار : : 31 تیر 1393 - 11:31 | ارسال توسط :

اشکذر نیوز: تقریبا 3 ماه بود که در تدارک و آمادگی این سفر بودیم، از توافق اولیه گرفته تا اخذ ویزا، و تهیه ی بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل و خرید بلیط بازی ها و غیره. بالاخره روز موعود که 24 خرداد 93 بود فرا رسید. ساعت 5:30 صبح سفر ما آغاز شد، […]

اشکذر نیوز: تقریبا 3 ماه بود که در تدارک و آمادگی این سفر بودیم، از توافق اولیه گرفته تا اخذ ویزا، و تهیه ی بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل و خرید بلیط بازی ها و غیره.
بالاخره روز موعود که 24 خرداد 93 بود فرا رسید. ساعت 5:30 صبح سفر ما آغاز شد، همراه با آقایان محمدحسین و محمد علی ابریشمی، محمد جواد دیوبند و فضل الله دهقانی با پرواز به دبی و از آنجا به سائوپائولو که یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای برزیل است که حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد.
با 17 ساعت پرواز که بیشتر روی اقیانوس بود بالاخره به سائوپائولو رسیدیم، هفت و نیم ساعت تغییر زمانی داشتیم که چند روزی طول کشید تا به آن عادت کردیم. روز جمعه 26 خرداد به شهر کوریتیبا که بازی ایران و نیجریه در آن برگزار می شد و با سائوپائولو تقریبا 40 کیلومتر فاصله داشت، رفتیم. صبح زود با ماشینی که کرایه کرده بودیم به طرف این شهر حرکت کردیم، جاده ی عالی و منظره های زیبا و دل انگیز دو طرف جاده از خاطرات به یاد ماندنی این سفر است. تقریبا ظهر بود که به ورزشگاه رسیدیم، ایرانی ها از همه جای دنیا آمده بودند. چیزی که جالب بود، اتحاد و دوستی و همدلی و شور و شوق همه ی ایرانیانی بود که در آنجا به هم رسیده بودیم، بالاخره 90 دقیقه بازی تماشایی و پرهیجان ایران و نیجریه با نتیجه نسبتا خوب و رضایت بخش مساوی 0 – 0 به پایان رسید. و طرفداری بسیاری از برزیلی ها از ایران برایمان جالب و شوق انگیز بود.

سفر برزیل
روزچهارم سفر بود که حرکت کردیم به شهر ریودوژانیرو یا همان شهری که ساحل آن جزء ده ساحل برتر جهان است. پرده های سینمایی که در حال پخش فوتبال بودند به این ساحل زیبا حال و هوایی شاد و فوتبالی داده بود، ورزشگاه ماراکانا، مجسمه ی مسیح و تله کابین آن از جاذبه های توریستی این شهر است. در این ساحل زیبا ما با دو دوست و همشهری خود، آقایان صادق کلانتری و جمال دهقانی به هم رسیدیم که ملاقاتی شد ، تاریخی و به یاد ماندنی.

سفر برزیل
روز 31 خرداد به طرف بلوهوریزنته محل بازی ایران و آرژانتین حرکت کردیم. بازی ای که خاطره ی آن سال ها از ذهن مردم ایران پاک نخواهد شد، 90 دقیقه تلاش تحسین برانگیز تیم فوتبال ایران در برابر یکی از قدرتمند ترین تیم های فوتبال دنیا، با شور و هیجان و استرس و التهاب ایرانیان همراه بود. با پایانی افسوس برانگیز ولی افتخار آمیز برای ایران. گرچه توپی که در آخرین دقایق بازی لیونل مسی به تور دروازه ی ایران رساند که تنها گل بازی هم بود، آه از نهاد هر ایرانی بر آورد ولی باز هم چیزی از غرور و افتخار و ارزش تیم ما نکاست و همه از نتیجه ی بازی و مخصوصا نحوه ی بازی عالی تیم ملی کشورمان راضی  بودند.

مسی در مقابل ایران

در طول بازی و بعد از بازی حمایت و تشویق برزیلی ها نسبت به ایرانی ها و تیم کشور ما جالب و شادی آفرین بود و بالاخره چهارم تیرماه روز آخرین بازی ایران بود که در شهر سالوادور
با کشور بوسنی و هرزگوین برگزار می شد که ایران در صورت کسب نتیجه ای دلخواه می توانست به مرحله ی بعد صعود کند که متاسفانه بازی ضعیف و چند اشتباه بازیکنان ایران با نتیجه ی 3 – 1 به سود بوسنی به پایان رسید و از صعود باز ماندیم.

این مسافرت خاطره انگیز و به یاد ماندنی برای ما در 6 تیر ماه 93 با پرواز از سائوپائولو به مقصد امارات و از آنجا به تهران به پایان رسید.

محمدرضا دهقانی اشکذری

منبع: نشریه روزنه ویژه نامه شهرستان اشکذر

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/btBq4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124