• کد خبر: 24005
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 29 تیر 1392 - 08:51
  همزمان با سراسر کشور
  بهزیستی اداره ای است که از بدو تولد با شماست و تا زمان کهولت شما را همراهی می کند.شاید کمتر کسی با خدمات بهزیستی آشنایی داشته باشد،پس شما را به گزارشی خواندنی دعوت می کنیم تا قدری بیشتر با این اداره آشنا شوید.

  به گزارش اشکذر نیوز؛هرساله 25تیر لغایت 31تیرماه  به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.به همین مناسبت اشکذر نیوز مصاحبه اختصاصی را با ریاست بهزیستی شهرستان انجام داده است که در زیر آنرا می خوانید.پیشنهاد می کنیم حتما این گزارش رابخوانید.

  hafte-behzisti2
  رییس بهزیستی شهرستان از انجام برنامه های اختصاصی زیر در هفته بهزیستی خبر داد و گفت:دیدار کلیه پرسنل بهزیستی شهرستان به همراه مسئولین و مدکاران با امام جمعه اشکذر،بازدید از منزل پنج مددجو در پنج نقطه شهرستان و اهدای سبد کالا به آن خانوارها،افتتاح موسسه ریحانه الرسول در ندوشن و برپایی ضیافت مهر در منزل یک مددجوی اشکذری با حضور امام جمعه محترم اشکذر و فرماندار وچند تن از مسئولین برای رفع مشکل مالی قریب 9میلیون تومانی مددجو برای جراحی پای فرزندش از مهتمرین برنامه های گرامیداشت این هفته در شهرستان می باشد.
  پس از آن خبرنگار ما فرصت را غنیمت شمرد واهم کارهای بهزیستی وفعالیت های آنان را از آقای حاتمی جویا شد.
  رییس بهزیستی شهرستان فعالیت کلی بهزیستی را 52مورد برشمرد و انجام آن ها را در 4حوزه کلی زیر بیان کرد.

  DSC00518

  حاتمی اولین حوزه را توانبخشی که ویژه معلولین است عنوان کرد و افزود:دراین شهرستان 200نفر بصورت مستمری بگیر ماهیانه می باشند و100نفر در سال از کمک موردی این بهزیستی استفاده می کنند.وی از توزیع 400بن کارت بین معلولین در سال گذشته خبر داد.

  حاتمی دومین حوزه را حوزه اجتماعی نام برد.
  وی کمکهای بهزیستی را در این حوزه،کمک به 140نفر زنان سرپرست خانوار و همچنین بیمه تامین اجتماعی رایگان برای خانوارهای نیازمند عنوان و به نظارت بر مهدهای کودک وافزایش تعداد آنها از 13باب به 18باب اشاره کرد.
  وی همچنین به مهمترین شاخه این حوزه که آسیب های اجتماعی وطلاق می باشد اشاره نمود واظهار داشت از 36مورد پرونده طلاقی که به این اداره ارجاع شده است به لطف خدا 10مورد آن ها به صلح وسازش منجر شده است که این برای بهزیستی افتخاری بس یزرگ است.

  این مقام مسئول سومین حوزه را حوزه پیشگیری مطرح کرد.
  وی به 1402مورد سنجش بینایی اطفال از سال91اشاره نمود که این عدد نشانگر سنجش بینایی 100درصدی اطفال شهرستان می باشد.وی همچنین به غربالگری شنوایی 435نفری در شهرستان اشاره کرد که عددی معادل 95درصد غربالگری شنوایی مورد نیاز شهرستان بوده است.
  حاتمی شرکت بیش از 358 نفر زوج جوان از کلاس های مشاوره و همچنین حضور 100نفر در کلاس های پیشگیری معلولیت را خاطر نشان کرد واظهار داشت:در کل بهزیستی شهرستان برای 1600نفر در کلاس های مهارت های زندگی 10کلاس 2ساعته تشکیل داده است.

  رییس بهزیستی شهرستان چهارمین حوزه بهزیستی را مسکن واشتغال نام برد.
  وی اهم فعالیت های بهزیستی شهرستان را در این حوزه بدین شرح بیان نمود:
  1- ساخت مسکن های 20واحدی دو طبقه(40واحد)در شهرک رضوانشهر با پیشرفت فیزیکی 70درصدبه بالا در حوزه شهری
  2- دریافت زمین برای ساخت 40واحد دو طبقه(80واحد)مسکونی دیگر ویژه معلولین در شهرک رضوانشهر در حوزه شهری
  3- اشتغال زایی برای 44نفر با وامهای کم بهره
  4- پرداخت حق بیمه کارفرمایی وخویش فرمایی بصورت کامل برای 23نفر
  5- پرداخت حق پرستاری به معلولین ضایع نخاعی
  6- کمک هزینه ایاب وذهاب به معلولین نیازمند
  7- کمک هزینه تحصیلی به معلولان
  8- اعطای وسایل کمک توانبخشی به نیازمندان
  9- پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی 50نفر باسیستم 70به 30(70درصد بهزیستی و30درصد خود فرد)
  10- پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به 21نفر از زنان سرپرست خانوار با اعتباری بالغ بر 420میلیون ریال در سال 91

  حاتمی در موردوضعیت کلی بهزیستی شهرستان اعلام رضایت کامل نمود وعنوان کرد:در این اداره بیش از 1000مورد پرونده اعم از معلولین وزنان سرپرست خانوارو…وجود دارد.وی به وجود73/3کارشناسان در شهرستان اشاره کرد و گفت:بهزیستی شهرستان با این درصد کارشناس رتبه برتر کارشناسان را در استان به خود اختصاص داده است و همچنین در سال 91اداراه بهزیستی برتر استان شناخته شد.
  وی همچنین به پیوستن دبیرخانه پیشگیری از اعتیاد برای اولین بار در استان به بهزیستی صدوق و جدایی آن ار زیر نظارت فرمانداری اشاره کرد.
  حاتمی در پایان از تمام خانواده ها خواست تا در حوزه ی پیشگیری قوی عمل کنند چونکه اگر ما حوزه پیشگیری قوی داشته باشیم کم کم حوزه های دیگر از بین خواهد رفت.

  اشکذر نیوزدر پایان  از اقای حاتمی رییس بهزیستی شهرستان تشکر ویژه می نماید که با کمال میل مارا پذیرا بودند و به سوالات ما پاسخ دادند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/3T0rn

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “گرامیداشت هفته بهزیستی در شهرستان/بهزیستی شهرستان؛بهزیستی برتر استان در سال91”

  1. محسن گفت:

   امیدوارم هرچه دل مهمان است دل صاحب خانه هم باشد

   امیدوارم بیمه مددجویان را ازخدمات درمانی به تامین اجتماعی انتقال دهن

   ازقدیم گفتند اگر خواستید هدیه بدهید از بهترینها هدیه بدهید نه ازبدترینها

   وبیمه خدمات درمانی ازبدترینهاست ومددجویان واقا دررنجند

   امیدوارم اقای رییس نسبت به ورزش پاراالمپیک دراین شهرستان با وجود داشتن قهرمان پاراالمپیک پرتاب نیزه از اشکذر به نام اقای دیماسی که کارمند تربیت بدنی یزد است استفاده بهینه گردد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *