فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در گفتگوی مستقیم با مردم روستای حاجی‌آباد رستاق به تشریح اقدامات صورت گرفته درخصوص رفع اختلافات پیرامون مسیر انتقال آب کشاورزی و همچنین پروژه‌های روستای مزبور از محل اعتبارات مختلف پرداخت.

به گزارش اشکذر خبر؛ روح‌الله ردائی فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در گفتگوی مستقیم با مردم روستای حاجی‌آباد رستاق که محمد جلال دهقانی اشکذری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و امیر ملانوری بخشدار مرکزی اشکذر نیز حضور داشتند؛ به تشریح اقدامات صورت گرفته درخصوص رفع اختلافات پیرامون مسیر انتقال آب کشاورزی و همچنین پروژه‌های روستای مزبور از محل اعتبارات مختلف پرداخت.

بناب این گزارش؛ آنچه باعث حضور جمع مطالبه‌گر حاجی‌ آبادی‌ها در فرمانداری شهرستان اشکذر شد؛ اختلاف نظر در مسیر انتقال آب کشاورزی و مشکلات پیش‌آمده از اجرای طرح آبرسانی به مزارع روستا بود.

ردائی در جریان این دیدار با بیان اینکه همه ما باید تابع مر قانون باشیم؛ گفت: آنچه مسلم است رای صادره از طرف دستگاه قضا لازم‌الاجرا است؛ اما باید در راستای کسب رضایت حداکثری مردم با رویکرد همه‌ جانبه نگری به توافقی برسیم که طرفین موضوع، رضایت کامل داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در بخش دیگری از سخنانش پیرامون پروژه‌های عمرانی روستای حاجی‌آباد، خاطرنشان کرد: پیاده‌سازی طرح هادی روستا از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری، زیرسازی و آسفالت ورودی روستا با همکاری بخشداری مرکزی و جهاد سازندگی و بسیج و پیگیری ساماندهی جاده دسترسی حاجی‌آباد به سنتو از جمله پروژه‌های اجرا شده و در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: با رویکرد مثبت استاندار یزد و همراهی خوب نماینده مجلس شورای اسلامی، ساماندهی راه دسترسی به روستای حاجی‌آباد از جمله موضوعات مورد پیگیری در دیدار با وزیر راه و شهرسازی بوده‌ و ما همچنان تا حصول نتیجه مطلوب پیگیر آن خواهیم بود.

گفتنی است؛ حاجی‌آباد رستاق از توابع بخش مرکزی شهرستان اشکذر، روستایی در دل کویر می‌باشد که در گذشته مسیر چاه آب کشاورزی آن از داخل منازل مسکونی عبور می‌کرده و در شرایط کنونی به اذعان جمعی از اهالی و کشاورزان این روستا، انتقال آب با این سبک و سیاق پاسخگوی آبیاری محصولات کشاورزی روستا نمی‌باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/aAUpM
  • نویسنده : علی مشیری نیا