اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

گازرسانی موجب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چرخاب(کهنه) زارچ می‌شود

شناسه خبر : 31141 | تاریخ انتشار : : 11 شهریور 1393 - 20:36 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، عباس آسایش بعد از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه منطقه چرخاب حاصل‌خیزترین خاک و بهترین مکان برای برپایی گلخانه‌ها را داراست، اظهار داشت: مهم‌ترین مشکلی که اکنون گلخانه‌داران چرخاب با آن مواجه هستند، عدم گازرسانی است. وی بیان کرد: در حالی که دولتمردان […]

رئیس شورای بخش زارچ

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، عباس آسایش بعد از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه منطقه چرخاب حاصل‌خیزترین خاک و بهترین مکان برای برپایی گلخانه‌ها را داراست، اظهار داشت: مهم‌ترین مشکلی که اکنون گلخانه‌داران چرخاب با آن مواجه هستند، عدم گازرسانی است.

وی بیان کرد: در حالی که دولتمردان در سطح دنیا به دنبال مشتری برای صدور گاز به خارج از کشور می‌گردند، منطقه چرخاب در چند کیلومتری مرکز استان یزد فاقد گاز است و گلخانه‌داران آن با مشکلات بسیاری برای گرمایش گلخانه‌های خود مواجه هستند.

آسایش تصریح کرد: در همین شرایط بی‌گازی نیز سرمایه‌گذاران بخش خصوصی 7میلیارد تومان در گلخانه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به طور قطع اگر گازرسانی به این منطقه انجام شود، شاهد سرمایه‌گذاری هنگفت بخش خصوصی در این منطقه خواهیم بود.

رئیس شورای بخش زارچ با بیان اینکه زارچ در موقعیت بسیار مناسبی قرار گرفته که این موقعیت در  کشور بی‌نظیر است، تصریح کرد: زارچ اگر بتواند از همه ظرفیت‌های خود استفاده کند، در سطح کشور شناخته خواهد شد.

وی با اشاره به برخی از این ظرفیت‌ها عنوان کرد: در 10 کیلومتری زارچ فرودگاه و در 12 کیلومتری آن دو ایستگاه راه‌آهن قرار دارد ضمن اینکه سه شهرک صنعتی یزد، زارچ و اشکذر در جوار زارچ واقع شده‌اند.

آسایش با بیان اینکه امروز قطب آب آشامیدنی استان یزد در منطقه چرخاب است، گفت: چرخاب در زارچ واقع شده و سرمایه‌گذاران بسیاری در این منطقه سرمایه‌گذاری کردند.

وی با اشاره به اینکه پساب تصفیه‌خانه فاضلاب یزد در نزدیکی زارچ است، تصریح کرد: اگر چه مردم از وجود این پساب ناراحتند و ابراز نگرانی می‌کنند اما من از آن به عنوان یک فرصت یاد می‌کنم و معتقدم بهره‌برداری از این پساب می‌تواند تحولی عظیم در صنعت دامداری و کشاورزی زارچ ایجاد کند.

رئیس شورای بخش زارچ از این بخش به عنوان شهری خوابگاهی یاد کرد و افزود: بیشتر مردم زارچ در ادارات شهرستان یزد و در بازار، دانشگاه و … مشغول به کار و تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه زارچ جوانان و نخبگان تحصیل‌کرده بسیاری دارد که در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند، عنوان کرد: در طول سال‌های گذشته بسیاری از جوانان زارچ معاونان وزیر و مدیران ارشد سازمان‌های مختلف بوده‌اند اما متاسفانه کار چندانی برای پیشرفت زادگاه خود انجام نداده‌اند.

آسایش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تحقیقات بسیاری در مورد کشاورزی کشورهایی نظیر اسپانیا، هلند، ژاپن و … انجام داده‌ام، بیان کرد: کشاورزان ژاپن معتقدند منطقه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم،‌ بهترین آفتاب و بهترین خاک را دارد و موقعیت برای تولید و صادرات محصولات کشاورزی به خوبی فراهم است.

وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی مسئولان و حمایت آنها از بخش مظلوم زارچ، این بخش به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند و بتواند هم‌پایه شهرستان‌های استان یزد و حتی بیشتر از آنها در اقتصاد و کشاورزی استان تاثیرگذار باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GrcEV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124