اشکذر خبر


کویر در سیطره عملیاتی تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 100959 | تاریخ انتشار : : ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷ | ارسال توسط :

تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر به منظور تمرین فرآیندهای عملیاتی جستجو و نجات در کویر؛ در منطقه کویری این شهرستان مستقر شدند.

به گزارش اشکذر خبر؛ سید کاظم بزاززاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با اعلام خبر استقرار شبانه تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر این شهرستان و تمرین فرآیندهای عملیاتی جستجو و نجات در کویر؛ گفت: در راستای آمادگی تیم عملیاتی امداد و نجات در کویر جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر؛ بر اساس برنامه ریزی هدفمند و الگوی طراحی شده کارگاه‌های آموزشی مبتنی بر نیاز در شرایط واقعی با هدف ارتقای مهارت‌های تخصصی امدادی اعضای این تیم برگزار شد.

بزاززاده در همین رابطه گفت: در این کارگاه که در محل کویری شهرستان اشکذر برگزار شد؛ اصول جستجو و نجات در کویر، رصد و پیمایش مصدوم، اصول جهت‌یابی در کویر و استفاده از تکنیک‌های امدادی در جستجوی مصدوم، جهت یابی از طریق رصد ستارگان، فوریت‌های پزشکی در کویر و نیز استقرار کمپ و چادر امدادی مورد تمرین و بازآموزی قرار گرفت.

وی بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع این کارگاه استقرار شبانه در کویر در دستور کار قرار گرفت و با جدیت تا پاسی از شب موضوعات تمرین شد.

رئیس جمعیت هلال احمر اشکذر گفت: در این کارگاه آموزشی که بیش از ۱۲ ساعت بطول انجامید؛ توانمندی‌های ارتباطی، لجستیکی و مهارتی این تیم مورد ارزیابی قرار گرفت؛ که نشان از توان بالای این تیم دارد.

شایان ذکر است؛ بر اساس سناریوی طراحی شده موضوعات آموزشی به خوبی انجام گرفت و ارزیابی این تیم بصورت آنلاین توسط رئیس جمعیت هلال احمر اشکذر در شعبه انجام گرفت.

خاطر نشان میگردد؛ جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با ۵ تیم ۵ نفره تخصصی عملیاتی گامی قوی در حوزه امداد و نجات شهرستان برداشته است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/VxOB6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *