• کد خبر: 19300
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 فروردین 1392 - 09:48
  تا زمانی که مسئولین فعلی دریزد باشند،ما هیچ اقدامی در استان انجام نمی دهیم!

  به گزارش نسیم صادق یک منبع آگاه در خصوص مخالفت مسئولین یزدی با خاکسپاری هشت شهید گمنام در یزد گفت: این اقدام مسئولین یزد باعث شد تا کمیته مفقودین کشوری ضمن انصراف از خاکسپاری شهدای گمنام در یزد اظهار دارد تا زمانی که برخی مسئولین فعلی در یزد باشند هیچ اقدامی در زمینه خاکسپاری شهدا در یزد صورت نمی گیرد.

  در این خصوص خبرگزاری فارس نوشت: بنابر اعلام کمیته جست‌و‌جوی مفقودین قرار بود، همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) پیکرهای مطهر ۸ شهید گمنام در جوار تکیه امیر چقماق یزد به خاک سپرده شوند که به دلیل مخالفت برخی از مسئولین استانی اعم از استاندار و امام جمعه برای تدفین شهدا در نقطه تعیین شده توسط فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین، این برنامه منتفی شد.

  علی‌رغم برنامه‌ریزی اکثر هیئت‌های مذهبی برای حضور باشکوه و تجمع سراسری در آن نقطه، موافقت دفتر مقام معظم رهبری و رضایت واقف برای تدفین شهدا در این نقطه، به دلیل مخالفت مسئولان یزد، شهدای گمنام در این مرحله در شهر یزد تدفین نخواهند شد؛ البته طبق برنامه‌ریزی انجام شده، خاکسپاری ۵ شهید گمنام در شهر اردکان یزد انجام خواهد گرفت.

  بنابراین نقاط دیگری از جمله شهر خضری استان خراسان جنوبی، دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد، شهر کلیشاد استان اصفهان و شهر اهرم استان بوشهر میزبان شهدای گمنام می‌شوند.

  کمیته جست‌وجوی مفقودین ضمن ابزار تأسف حادثه زلزله در بوشهر، اعلام کرد: امیدواریم در این ایام تدفین شهدای گمنام در استان بوشهر تسکینی بر آلام و دردهای بازماندگان و مردم این شهر باشد.

  با توجه به اخبار منتشر شده، قرار بود پیکرهای مطهر شهدا در ۲۹ استان انجام گیرد اما بنابر تغییرات صورت گرفته و تدفین ۲ شهید گمنام در دانشگاه گلستان، شهدای گمنام ۳۰ استان کشور را عطرآگین می‌کنند.

  شهر کلور شهرستان خلخال استان اردبیل، اداره اطلاعات استان کرمان و افزایش ۳ نقطه به ۴ نقطه در این استان، شهرستان سپیدان استان فارس نیز از دیگر نقاطی هستند که میزبان شهدای گمنام خواهند شد.

  لازم به ذکر است دیروز سرپرست اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا تشییع پیکر ۸ شهید گمنام در یزد را منتفی اعلام کرد و اظهار داشت: قرار بود این شهدا در جوار تکیه امیر جخماق یزد به خاک سپرده شوند که به دلیل مخالف برخی از مسئولین استانی، منتفی شد.

  خواجه حسینی دلیل مخالفت مسئولین را نامناسب بودن مکان خاکسپاری عنوان کرد و افزود: مسئولین به دلیل بروز بی حرمتی احتمالی به ساحت این شهدا، تکیه امیرچخماق را برای خاکسپاری نامناسب خواندند.

  وی ادامه داد: حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد، طی نامه ای مخالفت مسئولین را با خاکسپاری این شهدا در امیرچخماق یزد را به کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ارسال کرده است اما به دلیل اینکه خاکسپاری این شهدا برای همین مجموعه در نظر گرفته شده است، احتمال تغییر مکان خاکسپاری وجود نداشته و این امکان وجود دارد که این هشت شهید به یزد اختصاص داده نشود.

  خواجه حسینی تصریح کرد: خاکسپاری ۵ شهید گمنام در اردکان انجام خواهد گرفت و تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.

  وی در پایان نسبت به خاکسپاری شهدا در استان یزد در دوره های آینده اظهار امیدواری کرد.
  منبع:یزد رسا

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/CKqyS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *