اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
امام جمعه رستاق:

کنفرانس آشتی و عادی‌سازی بخشی از همان طرح هزار ضربه چاقو است

شناسه خبر : 101613 | تاریخ انتشار : : 09 مهر 1400 - 18:38 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه بخش رستاق به امامت حجت الاسلام دلاوری در میعادگاه نمازجمعه بندرآباد برگزار شد. دلاوری در خطبه های نماز جمعه یاد و خاطره علامه حسن زاده آملی ره و نوجوان ایثارگر شهید علی لندی را گرامی داشت و گفت: علامه حسن زاده آملی ره […]

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه بخش رستاق به امامت حجت الاسلام دلاوری در میعادگاه نمازجمعه بندرآباد برگزار شد.

دلاوری در خطبه های نماز جمعه یاد و خاطره علامه حسن زاده آملی ره و نوجوان ایثارگر شهید علی لندی را گرامی داشت و گفت: علامه حسن زاده آملی ره با اینکه از لحاظ علمی در سطح بسیار بالایی بودند ولی در موضوع رهبری نظام واقعا ولایت مدار بود و این برای ما باید یک درس باشد.

وی با اشاره به ایثارگری نوجوان فداکار علی لندی گفت: او با این اقدام ایثارگرانه یاد و خاطره رشادت های نوجوانان هشت سال دوران دفاع مقدس همچون شهید فهمیده ها را زنده نمود.

خطیب جمعه رستاق در ادامه به مناسبت ایام حزن و اندوه آخر ماه صفر؛ به اقدامات رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در روزهای پایانی عمر شریفشان اشاره کرد و اظهار داشت: اقداماتی مثل تشکیل “سپاه اسامه” توسط پیامبر اسلام همه در راستای تبیین موضوع امامت و ولایت امیر المومنین علی علیه السلام بود که متاسفانه عده ای با سرپیچی از دستور پیامبر و جدا شدن از این سپاه و ایجاد انحراف در جریان ولایت و امامت و تشکیل سقیفه و تغییر مسیر ولایت به خلافت ، نگذاشتند مردم از سرچشمه های فیض و فوز امامت و ولایت آقا امیر المومنین علی علیه السلام بهره مند شوند.

دلاوری در خطبه دوم خود به سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب در روز اربعین اشاره نمود و گفت: ضرورت توجه به‌تبیین و روشنگری و افشاى حقایق، به‌جهت سرازیر بودن حرکت گمراه‌کننده از سوی دشمنان خارجی و مغرضان داخلی به‌سمت ملت ایران و در ابهام نگه داشتنِ افکار مردم ایران و رها کردن اذهان مردم و به‌خصوص جوان‌ها است.

وی در همین رابطه افزود: روشنگری و تبیین حقایق با اصولی همراه است که اصحاب قلم و سخن و… باید خود را موظف به رعایت آن نمایند.

امام جمعه رستاق تصریح کرد: در تبیین و روشنگری باید به اصول آگاه‌سازی بدون ایجاد فتنه، فساد و دعوا، متقن، مستدل و بهنگام‌ و بدون تهمت و دروغ و فریب، دوری از جنجال، هیاهو و غرض‌ورزی‌ و عمارگونه و بدون تعصب و تعلقات جناحی‌ پایبند بود.

وی در ادامه خطبه دوم با اشاره به توطئه های اخیر آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در مرزهای شمالی کشور گفت: اتفاقات در مرزهای شمال ایران بوی توطئه‌ای آمریکایی- اسرائیلی می‌دهد که در آن اردوغان به‌نوعی و علی‌اف به‌نوع دیگری به‌«بازی» گرفته شده‌اند. اما این برای ایران و روسیه یک بازی نیست تا بتوانند آن را نادیده بگیرند.

او همچنین بیان کرد: ایران انقلابی بخوبی دریافته است که حوادث اخیر افغانستان و تحولات روزهای گذشته در مرزهای ایران با دولت باکو، یک تله سیاسی ، امنیتی برای درگیر کردن ایران در آتش فتنه‌های دشمنان است ولی باید گفت که ایران استاد ماهر صبر و خویشتنداری خصوصاً در ارتباط با همسایگان است و اصل اساسی برای ایران حُسن همجواری و تقویت روابط متنوع و مبادلات فیمابین و پیمان مشترک برای حفظ منافع مشترک همراه با رعایت اصل استقلال و حفظ مرزهای رسمی هر کشور است.

امام جمعه رستاق تصریح کرد: هر گونه توطئه برای تغییر در این مرزها قابل تحمل نخواهد بود و قطعا ایران انقلابی اجازه نخواهد داد رژیم منحوس صهیونیستی از این موقعیت سوء استفاده کند و دست ایران برای تنبیه صهیونیستها در سراسر منطقه غرب آسیا باز است و برگزاری رزمایش اخیر در شمال غرب کشور و گوشمالی سخت تروریستها در شمال عراق که هر دو طبق قوانین بین‌المللی و برای تقویت امنیت و بازدارندگی فعال است، کماکان ادامه خواهد یافت و اظهارات ناپخته الهام علی‌اف در این باره، حکایت از دستپاچگی و خطاهای مکرر راهبردی او دارد.

حجه الاسلام دلاوری همچنین به فتنه گری رژیم غاصب صهیونیستی در اقلیم کردستان عراق نیز اشاره ای کرد و اظهار داشت: کنفرانس «آشتی و عادی‌سازی» با حضور برخی چهره‌های شناخته‌شده بعثی و تعدادی از رؤسای عشایر سنی استان های الانبار و نینوا عراق در مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار شد و موضوع این کنفرانس عجیب و جنجالی ضرورت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تطهیر «توافق ابراهیمی» بود که از قبل از سوی امارات و بحرین در آغاز علنی روابط با صهیونیست‌ها مطرح شده بود و بیش از ۳۰۰ تن از طیف‌های مختلف و استان‌های مختلف در آن شرکت کردند که خوشبختانه با مخالفت قاطع عمومی مواجه شد.

وی در همین رابطه افزود: این ماجرا بخشی از همان طرح “هزار ضربه چاقو” است که نخست وزیر درمانده صهیونیست‌ها پیشنهاد داده است و می خواهند در کشورهای منطقه به جای یک فتنه و آشوب بزرگ، آشوب های کوچک و متعدد ایجاد کنند که البته در کردستان عراق ناشیانه و احمقانه اجرا شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Ha3fB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec