اشکذر خبر

کمیسیون شوراها از تبعات طرح اصلاح حوزه‌های انتخابیه جلوگیری کند

شناسه خبر : 30554 | تاریخ انتشار : : ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۷ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خانه ملت، محمدصالح جوکار در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 مرداد) در نطق میان‌دستور خود با تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه امروز روزی است که نظریه‌پردازان آمریکایی نظریه جنگ تمدن‌ها را مطرح کرده‌اند، گفت: اما هم‌اکنون استقبال جهانی به صورتی است که جنگ بین تمدن‌ها به جنگ […]

صالح جوکار

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خانه ملت، محمدصالح جوکار در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 مرداد) در نطق میان‌دستور خود با تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه امروز روزی است که نظریه‌پردازان آمریکایی نظریه جنگ تمدن‌ها را مطرح کرده‌اند، گفت: اما هم‌اکنون استقبال جهانی به صورتی است که جنگ بین تمدن‌ها به جنگ داخلی تمدن‌ها تبدیل شده، لذا برخی درصدد ایجاد اختلاف و بی‌ثباتی و جنگ‌های داخلی در کشورهای اسلامی با هدف انحراف از شکل‌گیری بیداری اسلامی که نویدبخش دوران پایانی استعمار غرب است، هستند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنها تلاش می‌کنند محیطی امن برای غرب ایجاد و برای رژیم صهیونیستی مصونیتی به وجود آورند، افزود: در اقدامی شاهد شکل‌گیری گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه هستیم که هدفشان تضعیف جهان اسلام و به خود مشغول کردن مسلمانان و غفلت آنان از دشمن اصلی یعنی شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه جنایات سوریه، عراق، لیبی و دیگر کشورهای اسلامی دستاورد خیانت سران کشورهای اسلامی و خباثت مثلث شیطان بزرگ، استعمار پیر یعنی انگلیس و صهیونیست بین‌المللی است، ادامه داد: این کشتار و جنایات و تامین منابع مالی آن از طرف این کشورها و اجرای آنها توسط برخی گروه‌های به ظاهر مسلمان صورت می‌گیرد.

جوکار با بیان اینکه در این ایام شاهدیم که بار دیگر زخم عمیقی بر امت اسلام وارد شده و مردم مسلمان غزه در یک تراژدی مورد کشتار بی‌رحمانه قرار گرفته‌اند، گفت: گناه مردم غزه چیست؟ آیا آنان دنبال چیزی جز حقوق خود هستند؟ بیش از 30 روز است که هزاران تن مواد انفجاری بر سر مردم مظلوم غزه فرو ریخته و این منطقه را شخم زده‌اند، در حالی که این مردم در یک محیط جغرافیایی کوچک زندگی کرده و از همه طرف مورد تهاجم قرار گرفته‌اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نهادها بین‌المللی با حمایت آمریکای جنایتکار و با رهاسازی افسار این سگ هار دست او را برای هر جنایتی باز گذاشته‌اند، ادامه داد: نمی‌توان به این رویه عنوان جنگ داد، زیرا جنگ در میادین نبرد و بین دو نیروی نظامی صورت می‌گیرد، اما اتفاقات غزه یک جنایت ضدبشری است.

جوکار تصریح کرد: با وجود این شرایط مسلمانان غزه در مقابل پلیدی و ناپاکی و کینه رژیم صهیونیستی نسبت به مسلمانان دفاعی ایثاگرانه و مقتدرانه از خود نشان داده‌اند.

وی با بیان اینکه راهکار حل مشکل غزه را باید در درون خود فلسطین جستجو کرد، توضیح داد: راهکار رهبر معظم انقلاب مبنی بر تسلیح کرانه باختری راهکاری اساسی برای نابودی رژیم صهیونیستی است.

جوکار با بیان اینکه تحقق این راهبرد در گرو حمایت همه‌جانبه قدرت دفاعی مردم است، گفت: امروز همه دوستداران ملت فلسطین به ویژه ملت ایران وظیفه دارند با ارسال کمک و تسلیح به موقع مردم فلسطین با یک اقدام هماهنگ نابودی این رژیم پلید را رقم زده و برای همیشه جهان اسلام را از شر این موجود پلید رها سازند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح حوزه‌های انتخابیه گفت: این طرح براساس اصل 64 قانون اساسی است که براساس آن در هر دوره براساس شرایط سیاسی و جمعیتی کشور می‌تواند 20 نفر به تعداد نمایندگان افزوده شود.

وی با بیان اینکه در مجلس هشتم به دلیل شرایط موجود این طرح در صحن علنی مجلس از دستور خارج شد، افزود: این طرح در کمیسیون شوراها و در جلسات مختلف به نتیجه رسیده بود، موجب اعتراض مسئولان و مردم در شهرستان‌های مختلف شده بود که در راهپیمایی روز قدس نیز بازتاب نامطلوبی داشت.

جوکار با بیان اینکه لازم است کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس این طرح را به گونه‌ای مدیریت کند که با رعایت حقوق قانونی مردم و بر اساس عدالت اصلاحات لازم صورت گیرد که کمترین هزینه را برای نظام در بر داشته باشد، افزود: مردم حق دارند که در فرصت‌های لازم با نماینده خود ارتباط داشته باشند.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به مسئله مربیان پیش‌دبستانی و شرکتی گفت: در حال حاضر نیاز مبرم به معلم وجود دارد و این معضل به خوبی هویداست. البته مجلس قانون مربوطه را تصویب کرده اما مربیان پیش‌دبستانی همچنان سرگردانند.

نماینده مردم یزد در مجلس نهم با بیان اینکه چرا نباید قانون مربوط به مربیان پیش‌دبستانی و شرکتی اجرا شود، تاکید کرد: از وزارت آموزش و پرورش و معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس جمهور درخواست داریم که اقدام لازم را در این زمینه انجام و وضعیت مربیان پیش‌دبستانی و شرکتی را تعیین تکلیف کنند.

وی با اشاره به خشکسالی 17 ساله اخیر و کاهش نزولات آسمانی با اشاره به تخصیصات عمرانی استان یزد تصریح کرد: در حال حاضر استان یزد با بحران کم‌آبی مواجه است و در حال حاضر آب بیش از 20 روستای استان یزد با تانکر تامین می‌شود و اغلب شهرهای استان نیز از خشکسالی رنج می‌برند و این در حالی است که مردم مظلوم یزد حق استفاده از آب سالم را دارند.

جوکار با بیان اینکه اعتبارات استان یزد برای انتقال آب کافی نیست،‌ تصریح کرد: دولت اهتمام لازم را برای تامین منابع آب داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهیم که تنها به امور ورزش نپرداخته و به حل امورات جوانان اهتمام بیشتری داشته باشد، گفت: این مسائل با حرف حل نمی‌شود. جوان امروز برای تشکیل خانواده انتظار تامین وام ازدواج را دارد و اینها به تاسیسات چند میلیاردی نیاز نداشته و با چند میلیون می‌توان مشکل آنان را حل کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/y0hZJ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *