• کد خبر: 42410
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 07:31
  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشكذر
  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشكذر اظهار داشت: کمپینگ گردشگری بندرآباد بااعتباری معادل 900 میلیون ریال تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌گردد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشكذر، ميرجليلي اظهار داشت: کمپینگ گردشگری بندرآباد بااعتباری معادل 900 میلیون ریال تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌گردد.

  این کمپینگ در فضایی به وسعت 3 هزار متر شامل فضای سبز، آلاچیق، آب‌نما و … است که در مجاورت امامزاده سيد حسين و مجموعه سلطان محمود سلطان احداث شده است و فاز اول اين پروژه  بااعتبار 500 ميليون ريال با اجراي آلاچیق‌ها و محوطه‌سازی به انجام رسيده است كه تاكنون هزینه‌ای بالغ هزار و 400 ميليون ريال از اعتبارات ميراث فرهنگي در زمينه گردشگري اين روستا صرف شده است .
  روستاي تاريخي بندرآباد از توابع رستاق در  شهرستان اشكذر به علت دارا بودن بافت و آثار تاريخي ارزشمند همچون مجموعه  سلطان محمود بندرآباد «بزرگ‌ترین مجموعه خشتي شهرستان و حتي استان»، تنها يخچال خشتي در شهرستان، امامزاده سيد حسين، مسجد حاجي كاظمي، طنبي و دیگر آثار و هم‌چنین ريگزارهاي بكر در محدوده اين روستا كه بر قدرت جذب گردشگران داخلی و خارجی افزوده است؛  يكي از روستاهاي هدف گردشگري كشور  شناخته‌شده است.

  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشكذر گفت: هدف از ايجاد کمپینگ‌های گردشگری، ارائه خدمات عمومي و تفريحي از قبيل فضاي سبز، آلاچيق و استراحتگاه‌های موقت به گردشگران و اهالي اين روستاها  بوده است واميد است با همكاري ساير نهادهاي مربوطه از قبيل دهیاری‌ها، بنياد مسكن و دفتر هماهنگي امور روستايي، شاهد به ثمر رسيدن هرچه سریع‌تر اين مكان عمومي در جهت توسعه پايدار گردشگري شهرستان باشيم.

  آثار تاریخی بندر آبادآثار تاریخی بندر آباد-مجموعه سلطان

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Ulzo4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *