اشکذر خبر


کمبود امکانات تحصیلی در روستاها

شناسه خبر : 111269 | تاریخ انتشار : : ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳ | ارسال توسط :

اولین گردهمایی مدیر آموزگاران مدارس ابتدایی و مدیران مدارس مقاطع مختلف تحصیلی بخش خضرآباد با مدیر آموزش وپرورش شهرستان اشکذر و بخشدار خضرآباد با حضور امام جمعه این بخش و ملک ثابت از خیرین مدرسه ساز استان یزد در سال تحصیلی جدید برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ در این نشست مشترک نخست غالبی امام جمعه بخش خضرآباد به استناد احادیث و روایات به اهمیت تعلیم و تربیت از دیدگاه اسلام پرداخت و گفت: تربیت در فرهنگ اسلامی، علاوه بر مفهوم «پرورش» شامل تزکیه و پرورش معنوی نیز می شود. تعلیم و تربیت، اساس هرگونه اصلاح و زمینه اى براى پیشرفت هر جامعه است و اسلام نیز دین هدایت و تربیت است و براى آن ارزش زیاد قائل است.
در ادامه این نشست مدیر آموزگاران مدارس به بیان مشکلات مدارس و فضاهای آموزشی خود پرداختند و با ارائه راهکار خواستار همکاری بیشتر اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر و بخشدار خضرآباد جهت ساماندهی و رفع مشکلات شدند.
تدریس در کانکس،  کمبود امکانات آموزشی، نامناسب بودن حیاط بعضی از مدارس، نداشتن زمین ورزشی مناسب، نبود سرویس دهی مناسب برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان، کمبود و بعضا نبود سرویس های بهداشتی و آب آشامیدنی سالم و برق و گاز در مدارس روستایی، عدم وجود فناوری و اطلاعات در روستاها دیگر مشکلات موجود در مدارس بخش خضرآباد بود که مدیران مدارس به بیان آنها پرداختند و خواستار رفع آنها شدند.
در این نشست مدیران مدارس از عدم توجه شرکت ها و بهره برداران معادن در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود در خصوص کمک به فضاهای آموزشی این روستاها گله مند بودند و از مسئولان مربوطه خواستار پیگیری شدند.
در پایان این نشست مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر و بخشدار خضرآباد قول مساعد دادند تا نسبت به پیگیری و رفع مشکلات اقدام نمایند.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/0qyY4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *